Informacje o gminie

Gmina leży w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. Sąsiaduje z gminami: Chorkówka, Dukla, Haczów, Iwonicz Zdrój, Korczyna, Krosno, Krościenko Wyżne, Rymanów.

Powierzchnia gminy: 5 074 ha (50 km2)
Liczba ludności: 13 000 mieszkańców

Gmina Miejsce Piastowe ma charakter gminy podmiejskiej. Główne działy gospodarki to: rolnictwo, przemysł rolno-spożywczy, rzemiosło, usługi.

Gmina posiada dobrze rozwiniętą sieć dróg lokalnych, dogodne połączenia komunikacyjne z pobliskimi miastami oraz trasę międzynarodową. Na terenie gminy znajduje się stacja kolejowa z możliwością przeładunku towarów.

Położenie w Euroregionie Karpackim (w pobliżu granic Ukrainy i Słowacji) sprawia, że gmina ma perspektywy na międzynarodową współpracę oraz rozwój działalności gospodarczej i handlowej. W ostatnich latach na terenie gminy nastąpił rozwój przedsiębiorczości w sektorze prywatnym. Zwiększyła się liczba prywatnych zakładów, spółek i podmiotów gospodarczych. Działalność gospodarczą na terenie gminy prowadzi około 700 osób.

Osiągnięcia społeczno-gospodarcze gminy wiążą się z zaangażowaniem społecznym przy realizacji zadań inwestycyjnych. Z inicjatywy społeczności lokalnych podjęto szereg działań na rzecz poprawy infrastruktury technicznej i warunków życia mieszkańców gminy. Najważniejsze z nich to budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej

Miejscowości gminy:
  1. Miejsce Piastowe
  2. Głowienka
  3. Łężany
  4. Niżna Łąka
  5. Rogi
  6. Targowiska
  7. Wrocanka
  8. Widacz
  9. ZalesieUżywamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki