ŚWIĘTO TRUSKAWKI

II Święto Truskawki, które odbyło się 14 czerwca we Wrocance już za nami. Na początku imprezy pogoda płatała organizatorom figla, stąd wszystko rozpoczęło się z niewielkim opóźnieniem. Gości  z-cę wójta Stanisławę Gawlik, sołtysa Wiesława Kielara, dyr. Szkoły Podstawowej z Wrocanki Małgorzatę Baran, radnego Szymona Węgrzyna, oraz dyr. GOK w Miejscu Piastowym powitała przewodnicząca KGW Ewelina Lenik.

Na scenie wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym: Mali Rogowice, soliści Studia Gama, zespół śpiewaczy Wrocanianki, oraz zespół muzyczne Alter Ego. Gościnnie wystąpił również zespół Utopia.

Najmłodsi uczestnicy brali udział w zabawach, grach, warsztatach garncarskich, oraz w wyborze Miss i Mistera Truskawki. Do tej konkurencji zgłosiło się 14 dziewczynek oraz 7 chłopców. Warunkiem uczestnictwa był wiek do lat 10, oraz strój. Kandydaci mieli za zadanie: zaprezentować się, podać przepis na koktajl lub ciasto truskawkowe, oraz udzielić prawidłowej odpowiedzi na wylosowane pytanie. Wybrane jury w skład którego weszli: przewodniczący Szymon Węgrzyn, Iwona Władyka, oraz Władysława Zajdel po długim namyśle dokonało werdyktu. Według ich oceny tytuł miss otrzymała 6 letnia Adrianna Longawa, a tytuł mistera przypadł 4 letniemu Franusiowi Węgrzynowi obydwoje z Niżnej Łąki. Król i królowa otrzymali truskawkowe puchary, ozdobne szarfy, ubiegłoroczna miss Zuzia Głód przekazała diadem obecnej nowo wybranej Miss Truskawki.

Kolejnym konkursem był konkurs na najlepsze truskawkowe ciasto. Po degustacji przez jury w skład którego wchodzili przew. dyr. GOK Janusz Węgrzyn, Danuta Wojnar i Magdalena Węgrzyn stwierdzili, że najlepszym ciastem jest „truskawkowa chmurka”. Wykonawczynią ciasta okazała się sama przewodnicząca, KGW z Wrocanki Ewelina Lenik której wręczono nagrodę – karnet do fryzjera. Impreza zakończyła się festynem przy muzyce mechanicznej.

Organizatorem imprezy  był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym oraz KGW we Wrocance.

 

1 2 >

Podstrony artykułu:

1) ŚWIĘTO TRUSKAWKI
2) ŚWIĘTO TRUSKAWKI 2016


Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki