POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ JEDNOSTEK OSP

W dniu 7 listopada br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Głowience odbył się I Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którego organizatorami byli: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, Ochotnicza Straż Pożarna w Głowience oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Do turnieju przystąpiło pięć jednostek OSP z: Bratkówki, Głowienki, Kopytowej, Łączek Jagiellońskich, Targowisk oraz zaproszona drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Krosna.

Zawody otworzył Przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiktor Skwara w towarzystwie zaproszonych gości: Radnej Sejmiku Podkarpackiego Joanny Bril, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Jana Kilara, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Głowience Krzysztofa Romana oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym Janusza Węgrzyna. Na specjalne zaproszenie OSP Głowienka przybył trener krośnieńskiej drużyny siatkarzy Jakub Heimroth, który życzył wszystkim zawodnikom udanych i bezpiecznych zawodów.

Turniej poprzedzony został występem czirliderek prowadzonych przez instruktorkę Mariolę Tys nauczycielkę wychowania fizycznego z SP Głowienka.

Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup. Do grupy A trafiły: OSP Targowiska, OSP Kopytowa i OSP Głowienka; do grupy B: OSP Bratkówka, OSP Łączki Jagiellońskie i KM PSP Krosno. W wyniku rywalizacji drużyny OSP Targowiska i MK PSP Krosno, zajęły pierwsze miejsca w grupach i rozegrały mecz finałowy o I i II miejsce, w którym zwyciężyła KM PSP Krosno 0:3 (25:13, 25:15, 25:18). W meczu o trzecie miejsce OSP Bratkówka pokonała OSP Kopytowa 2:0 (25:16, 25:13).

Drużyny z miejsc I – III otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, pozostałe dyplomy za udział. Zostały także przyznane nagrody indywidualne dla najlepszego atakującego Sylwestra Cebuli i najlepszego rozgrywającego Marcina Brzany. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Miejscu Piastowym.

Wręczono również nagrody: Puchar Radnej Sejmiku Podkarpackiego dla OSP Głowienka jako organizatora, Puchar ZOP ZOSP RP dla KM PSP Krosno za zajęcie I miejsca, Puchar Radnego Powiatu Krośnieńskiego Andrzeja Guzika dla drużyny FAIR PLAY – OSP Łączki Jagiellońskie. Nagrody wręczali: Przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara, Z-ca Wójta Stanisława Gawlik, Prezes ZOP ZOSP RP Jan Kilar, Dyrektor SP Głowienka Krzysztof Roman, Brygadier Marek Fejkiel oraz Druh Marian Płoucha. Mecze sędziowali: Janusz Eustachiewicz i Jerzy Janusz. Zabezpieczenie medyczne pełniła Krystyna Bieleń.

Dla wszystkich uczestników kucharki ze SP Głowienka przygotowały poczęstunek w postaci bigosu, który został zasponsorowany przez GOK w Miejscu Piastowym.

Patronat medialny nad imprezą sprawował: Krośnieński Portal Ratowniczy Krosno112 oraz dwumiesięcznik Mieszkańców Gminy Miejsce Piastowe PIASTUN.