ŁĘŻAŃSKA FAMILIADA

Cykl kilkunastu tegorocznych imprez plenerowych na terenie Gminy Miejsce Piastowe zainicjowała „Łężańska Familiada”, która odbyła się 5 czerwca w Łężanach.

Organizatorzy zadbali o każdy szczegół familiady, no może za wyjątkiem pogody, która tego dnia już na samym początku spłatała nam figla. Intensywny opad deszczu o kilkanaście minut opóźnił rozpoczęcie imprezy, ale później wszystko potoczyło się już zgodnie z planem. Wszystkich zebranych tego dnia na obiekcie rekreacyjnym powitała sołtys Wioletta Urban zapraszając do wspólnej zabawy i życząc miłego spędzenia niedzielnego popołudnia. Prezentacje artystyczne rozpoczęły występy przedszkolaków oraz uczniów klas I-III, oraz IV – VI szkoły podstawowej z Łężan. Milusińscy, jak to zwykle bywa, zachwycili publiczność, otrzymując gromkie brawa. Kolejnym punktem programu, było rozstrzygnięcie wcześniej ogłoszonego konkursu pt:  „Moja rodzina” Nagrody z rąk dyrektora szkoły Teresy Zamorskiej, oraz zastępcy Agnieszki Zawojskiej – Sokołowskiej otrzymali:

I miejsce - Natasza Kopczak ,

II miejsce - Marlena Kufel,

III miejsce - Alicja Mercik.

Były również wyróżnienia dla: Mariany Dylewska, Anny Belcik, Weroniki Baran, Kamila Świątka, Agnieszki Zając oraz Pauliny Sieniawskiej.

 

W trakcie Familiady odbyły się również biegi o Puchar dyrektora szkoły i sołtysa wsi Łężany. Trasa biegu była również nie tuzinkowa, przebiegała bowiem wśród wysokich traw - wcześniej wykoszoną ścieżką - wokół sporej wielkości łąki. W poszczególnych kategoriach wiekowych kolejne miejsca zdobyli:

 

Kategoria klas I – III (34 uczestników):

I miejsce Emanuel Gibała

II miejsce Kacper Piękoś

II miejsce Kamil Rygiel

 

Kategoria klas IV – VI (24 uczestników)

I miejsce Jakub Bienia

II miejsce Michał Józefczyk

II miejsce Paweł Janas

 

Kategoria OPEN  (16 uczestników)

I miejsce Bartosz Baran

II miejsce Michał Rygiel

III miejsce Paweł Lorenc

Nagrody w postaci pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych wręczały panie: dyrektor szkoły oraz sołtys wsi. Biegi nie były jedynymi zmaganiami sportowymi, podczas Famliliady rozegrany został także trójbój rodzinny. Dziecko oraz rodzic musieli na czas pokonać wyznaczony odcinek trasy w workach, na kordonce i nartach dwuosobowych. Jak się okazało uczestnikom najwięcej kłopotu sprawiały rolki. Było również przeciąganie liny, w tej dyscyplinie przy nie malej pomocy naszego klauna Śmieszka zwyciężyła drużyna dzieci, pokonując dorosłych dwukrotnie.

 

W scenkach rodzajowych prezentował się łężański kabaret „ Niebieski kwiat i kolce” rozbawiając zgromadzoną publiczność. Hitem kabaretu był niewątpliwie „Dima” czyli

Janusz Delimata.

Staż pożarna zaprezentowała pokaz strażacki, który przypadł do gustu jak zwykle najmłodszym. Specjalnie przygotowana dla nich ścieżka sprawnościowa, prawie taka jak podczas prawdziwych zawodów sportowo-pożarniczych, była prawdziwą frajdą.

Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji: kosmetyczne studio urody, punkt fotograficzny, malowanie twarzyczek, pokaz kulinarny, jak również wesołe miasteczko cieszyły się sporym zainteresowaniem. Najzabawniejszy niewątpliwie był klaun Śmieszek (Andrzej Szajna), który rozweselał wszystkich wokoło. Imprezie towarzyszyła wystawa prac  plastycznych, twórców ludowych, oraz wyroby kulinarne w wykonaniu KGW. W godzinach wieczornych rozbrzmiewał koncert zespołu muzycznego „Dreams”, działającego pod patronatem GOK w Miejscu Piastowym. Na zakończenie imprezy wszyscy bawili się w rytmach dyskotekowych z zespołem Quatro. Podczas imprezy swoją inaugurację i „chrzest w warunkach bojowych” przeszedł także nasz nowy nabytek mobilna scena.

Łężańską Familiadę wspólnymi siłami zorganizowali: rada sołecka, szkoła podstawowa, OSP, KGW oraz Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piatowym. Za pomoc w przygotowaniach imprezy wszystkim sponsorom oraz darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

 

 

1 2 3 >

Podstrony artykułu:

1) ŁĘŻAŃSKA FAMILIADA
2) FAMILIADA 2017
3) FAMILIADA 2018


Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki