ZAPUSTOWE OSTATKI w GŁOWIENCE

„Hej Bieszczady, hej Bieszczady, na Bieszczady nie ma rady”- motywem przewodnim X Zapustowych Ostatków, które odbyły się 6 lutego w Głowience była piosenka turystyczna.

Wystąpiła grupa perkusyjna „Melorytm”, ZTL „Pogórzanie”, solistki Klaudia Kubit, gościnnie Milenka Zając, kapela ludowa „Pogórzanie”, oraz zespół muzyczny  „Avito”.

 

W konkursie „Śpiewające stoły”, gdzie wszyscy mogli wykazać się umiejętnościami wokalnymi  zwyciężył stolik nr 1, który wykonał piosenkę pt:„Czerwona róża, biały kwiat” czyli „Harcerz harcerka

W tegorocznej edycji  tytuł  „Najlepszego Śpiewaka” wywalczył  duet męski radny Gminy M Piastowe Piotr Pirga oraz Sławomir Kopacz ,piosenką pt:„Ty góralu czemu płaczesz”, II miejsce wyśpiewała przewodnicząca KGW Bogusława Bogaczyk piosenką pt: „ Mama Ciau”, III miejsce trafiło do rąk Jolanty Gonet za wykonanie piosenki pt: „Wyszła sobie na góreczkę”.

Nagroda publiczności ufundowana przez radnego Janusza Lenika powędrowała również do rąk Piotra Pirgi i Sławomira Kopacza. Nagrody, wręczyli przewodnicząca KGW Bogusława Bogaczyk, radni Gminy Piotr Pirga i Janusz Lenik. O stronę kulinarną zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich .W dalszej części do śpiewu i tańca przygrywały na przemian kapela „Pogórzanie”, oraz zespół „Avito”. Wszyscy bawili się do późnych godzin nocnych.

 

 

 

 

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki