Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

VI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ JEDNOSTEK OSP
18 listopada br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Głowience odbył się VI Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którego organizatorami byli: Gmina Miejsce Piastowe, Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, Zarząd Oddziału Powiatowego Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Głowience.
SOLISTKA STUDIA GAMA W BUDAPESZCIE
24 listopada, Katarzyna Such ze Studia Gama z Miejsca Piastowego, uczestniczyła w jubileuszu 15. lecia Samorządu Narodowości Polskiej w XVII dzielnicy Budapesztu.
11 LISTOPAD-ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
99 rocznicę Odzyskania Niepodległości, gmina Miejsce Piastowe w roku bieżącym uroczyście obchodziła w Targowiskach. Doskonałym argumentem do tego, by świętować właśnie w tej miejscowości, było poświęcenie pomnika upamiętniającego poległych i  pomordowanych mieszkańców Targowisk w trakcie wojen światowych.
MINI ART 2017
15 listopada 2017 r bogatym życiem artystycznym tętnił Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, a to za sprawą zespołów muzycznych, teatralnych i tanecznych, które wzięły udział w XXV Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych „MINI- ART” Na scenie prezentowało się 270 uczestników w dwóch kat. wiekowych 7- 14 lat, oraz powyżej 14 lat i trzech kategoriach artystycznych.
STUDIO GAMA NA PODIUM
Soliści studia Gama laureatami Powiatowego Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej.
III WIDACKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
W tegorocznym III Widackim Biegu Niepodległości wzięło udział 136 zawodników ponad 20 więcej niż w roku ubiegłym. Po pokonaniu prawie 8 kilometrowej trasy na najwyższym podium stanęli – Hubert Wierdak z Korczyny i Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego.
BAL Z POGÓRZANAMI
35 Bal Pogórzan już za nami. W sobotę 25 listopada, w sali domu ludowego w Głowience odbył się, będący już swoistą tradycją w 44. letniej historii Zespołu Tańca Ludowego Pogórzanie bal rocznicowy.
NABÓR DO ZESPOŁU MALI ROGOWICE
Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, ogłasza nabór chętnych do zespołu Mali Rogowice. Zajęcia odbywać się będą w Rogach. Szczegóły w rozwinięciu.

Zobacz także

PIASTUN
 • ROK 2018
 • 2018-03-19
 • ROK 2017
 • 2017-03-13
 • ROK 2016
 • 2016-03-18
  STAŁE FORMY ZAJĘĆ
  ZAGRODA ETNOGRAFICZNA
  Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki