Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

II Młodzieżowy Złaz po Gminie Miejsce Piastowe
II Młodzieżowy Złaz po Gminie Miejsce Piastowe odbędzie się w dniu 7 października 2009 r
Wycieczka na Święty Krzyż
W dniu 12 września, odbyła się, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury, wycieczka w Góry Świętokrzyskie Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Miejsce Piastowe.
EURO - PALIO 2009
  W dniach 4 do 7 września na zaproszenie pani Burmistrz miasta Montebelluna Laury Pupatto  udała się na zawody Euro-Palio delegacja gminy Miejsce Piastowe w składzie:   1.Z-ca wójta Stanisława Gawlik     2.dyrektor SP w Łężanach Teresa Zamorska     3.zawodnicy:   Józef Niepokój- trener, Sławomir Szewczyk – kapitan, Bogdan Guzik- dyszlowy, Witold Zatorski, Radosław Niepokój, Łukasz Łęcki, Filip Muszyński, Daniel Ożga.     Zawodnicy ci w sobotę 5 września brali udział w kolejnej edycji zawodów w pchaniu wozów kupieckich na czas na trasie 2 kilometrów i wzniesieniu 200 m. Pchany wóz waży 380 kilogramów.
XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich BABA-LIGA
Już dwunasty raz członkinie ośmiu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Miejsce Piastowe walczyły o zwycięstwo w turnieju „BABA LIGA 2009”. W tym roku koła działające na terenie gminy wystawiłyswoje drużyny do turnieju, który odbył się 09 sierpnia w Rogach.
Turniej Kół Gospodyń Wiejskich
Turniej „Baba liga” jest organizowany od 1996 roku. Celem imprezy jest zintegrowanie środowisk kobiecych, upowszechnianie życia kulturalnego w naszej gminie, propagowanie form aktywnego wypoczynku, upowszechnienie twórczości i rękodzieła kół gospodyń, popularyzacja dokonań Kół Gospodyń Wiejskich w środowisku lokalnym, tworzenie możliwości zaprezentowania własnego dorobku szerszym rzeszom odbiorców, oraz przede wszystkim dostarczenie rozrywki wszystkim uczestniczkom.
650 lat wsi Miejsce Piastowe
Fotoreportaż z uroczystości Zakończenia Obchodów 650-lecia Miejsca Piastowego        
Pomnik już stoi
Pomnik - reportaż
CERTYFIKAT CIOFF DLA POGÓRZAN
W dniu 3 maja 2009 roku w Domu Ludowym w Głowience, o godz. 16.00, odbyła się  weryfikacja Zespołu Tańca Ludowego „Pogórzanie”, do Polskiej Sekcji CIOFF. Zespół zaprezentował 90 minutowy program artystyczny w skład którego weszły tańce narodowe , regionalne i przyśpiewki ludowe, zaprezentowane przez kapelę działającą przy zespole. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: wójt gminy Miejsce Piastowe Marek Klara, przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara, dyrektor GOK Janusz Węgrzyn, oraz sołtys wsi z Głowienki Teresa Sirko.Weryfikacja została przeprowadzona przez członków Rady Ekspertów PS CIOFF Alicję Haszczak - etnochoreografa oraz Jerzego Dynię muzyka – folklorystę.

Zobacz także

PIASTUN
 • ROK 2018
 • 2018-03-19
 • ROK 2017
 • 2017-03-13
 • ROK 2016
 • 2016-03-18
  STAŁE FORMY ZAJĘĆ
  ZAGRODA ETNOGRAFICZNA
  Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki