Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich BABA-LIGA
Już dwunasty raz członkinie ośmiu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Miejsce Piastowe walczyły o zwycięstwo w turnieju „BABA LIGA 2009”. W tym roku koła działające na terenie gminy wystawiłyswoje drużyny do turnieju, który odbył się 09 sierpnia w Rogach.
Turniej Kół Gospodyń Wiejskich
Turniej „Baba liga” jest organizowany od 1996 roku. Celem imprezy jest zintegrowanie środowisk kobiecych, upowszechnianie życia kulturalnego w naszej gminie, propagowanie form aktywnego wypoczynku, upowszechnienie twórczości i rękodzieła kół gospodyń, popularyzacja dokonań Kół Gospodyń Wiejskich w środowisku lokalnym, tworzenie możliwości zaprezentowania własnego dorobku szerszym rzeszom odbiorców, oraz przede wszystkim dostarczenie rozrywki wszystkim uczestniczkom.
650 lat wsi Miejsce Piastowe
Fotoreportaż z uroczystości Zakończenia Obchodów 650-lecia Miejsca Piastowego        
Pomnik już stoi
Pomnik - reportaż
CERTYFIKAT CIOFF DLA POGÓRZAN
W dniu 3 maja 2009 roku w Domu Ludowym w Głowience, o godz. 16.00, odbyła się  weryfikacja Zespołu Tańca Ludowego „Pogórzanie”, do Polskiej Sekcji CIOFF. Zespół zaprezentował 90 minutowy program artystyczny w skład którego weszły tańce narodowe , regionalne i przyśpiewki ludowe, zaprezentowane przez kapelę działającą przy zespole. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: wójt gminy Miejsce Piastowe Marek Klara, przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara, dyrektor GOK Janusz Węgrzyn, oraz sołtys wsi z Głowienki Teresa Sirko.Weryfikacja została przeprowadzona przez członków Rady Ekspertów PS CIOFF Alicję Haszczak - etnochoreografa oraz Jerzego Dynię muzyka – folklorystę.
Targi Satyryczne KOGEL-MOGEL
Targi satyryczne „KOGEL-MOGEL” odbywają się od 1994 roku, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Impreza przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy prezentują się w następujących kategoriach: anegdota, wiersz, dialog, monolog, skecz, scenka teatralna, scenka pantomimiczna, scenka śpiewana, kabaret. Kolejna XIV edycja imprezy odbędzie się w dniu 30 marca 2007 r.
Turniej piłki siatkowej o puchar lata - zawody w pchaniu taczek
Gminne zawody w pchaniu taczek są organizowane od 2001r. odbywają się we Wrocance bez względu na pogodę. Przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców Gminy Miejsce Piastowe. Turniej piłki siatkowej : „O Puchar Lata” jest organizowany od 2000 roku. Uczestnikami są osoby zamieszkałe w Gminie Miejsce Piastowe.  
Konkurs piosenki religijnej
Konkurs piosenki religijnej organizowany jest od roku 2002, zarówno dla dzieci, młodzieży oraz osób dorośłych - nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Uczestnicy startują w czterech kategoriach wiekowych: solista, duet, zespół (max 4 osoby), zespoły instrumentalno-wokalne (max 6 osób w zespole).

Zobacz także

PIASTUN
 • ROK 2018
 • 2018-03-19
 • ROK 2017
 • 2017-03-13
 • ROK 2016
 • 2016-03-18
  STAŁE FORMY ZAJĘĆ
  ZAGRODA ETNOGRAFICZNA
  Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki