Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

Gminny turniej siatkarski - zawody w pchaniu taczek
Górą targowiszczanie i Radosław Niepokój. W gminnym turnieju siatkarskim "O Puchar Lata 2006", rozegranym we Wrocance w upalną niedzielę 23 lipca, zwyciężyła reprezentacja Targowisk pokonując w finale gospodarzy zespół z Wrocanki w dwóch setach: 25:17 i 25:22.
111 lat a orkiestra wciąż gra
Lata mijają, a kolejne pokolenia wciąż grają w dętej orkiestrze z Miejsca Piastowego. W 1895 r. dał jej życie wielce zasłużony dla tej miejscowości, wyniesiony na ołtarze ks. Bronisław Markiewicz...
XII Promocja wybitnych uczniów i pedagogów
21 czerwca br.w Domu Kultury w Miejscu Piastowym odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczniom oraz pedagogom, którzy w ubiegłym roku szkolnym przez swą pracę i zaangażowanie zdobyli miano wybitnych.
Konkurs szopek Bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych
Dnia 19.12.2005 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym, nastąpiło rozstrzygnięcie KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH I OZDÓB CHOINKOWYCH, który adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Miejsce Piastowe.
Kochanówka 2005
24.07. br. odbyła się II edycja święta pieśni „Kochanówka 2005” – tradycyjnie w Rogach – na miejscowej górce „Kochanówka”. Nazwa ta sięga czasów króla Kazimierza Wielkiego, który miał tutaj kochankę. Stąd nazwa największej z miejscowych górek.
Wspólne pieśni ze wzgórza
ROGI: Około 800 osób w niedzielne popołudnie (24 bm) wzięło udział w wielkim święcie pieśni ludowej „Kochanówka 2005”, które już po raz drugi zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym i Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi.
Promują najlepszych
MIEJSCE PIASTOWE: W miejscowym Ośrodku Kultury, odbyła się XXII Promocja wybitnych uczniów i pedagogów z terenu gminy. Promotorami są: wójt gminy – Andrzej Zajdel, przewodnicząca komisji edukacji – Maria Malinowska oraz dyrektor gminnego ośrodka kultury – Janusz Węgrzyn.
Eliminacje do Włoch
WROCANKA: Puchar lata i turniej pchania taczek! Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym organizuje V Gminny Turniej Piłki Siatkowej o PUCHAR LATA, który rozpocznie się 17 lipca o godzinie 10:00 na boisku sportowym we Wrocance. W turnieju udział wezmą amatorskie drużyny sportowe z terenu całej gminy, które do 14 lipca dokonają zgłoszenia w jednym z Klubów Młodzieżowych działających na terenie gminy lub telefonicznie pod nr 435 30 74. W tym samym dniu o godzinie 14:00 rozpocznie się czwarta edycja Gminnego Turnieju Pchania Taczek.

Zobacz także

PIASTUN
 • ROK 2017
 • 2017-03-13
 • ROK 2016
 • 2016-03-18
 • ROK 2015
 • 2015-03-12
  STAŁE FORMY ZAJĘĆ
  ZAGRODA ETNOGRAFICZNA
  Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki