Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

Konkurs szopek Bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych
Dnia 19.12.2005 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym, nastąpiło rozstrzygnięcie KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH I OZDÓB CHOINKOWYCH, który adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Miejsce Piastowe.
Kochanówka 2005
24.07. br. odbyła się II edycja święta pieśni „Kochanówka 2005” – tradycyjnie w Rogach – na miejscowej górce „Kochanówka”. Nazwa ta sięga czasów króla Kazimierza Wielkiego, który miał tutaj kochankę. Stąd nazwa największej z miejscowych górek.
Wspólne pieśni ze wzgórza
ROGI: Około 800 osób w niedzielne popołudnie (24 bm) wzięło udział w wielkim święcie pieśni ludowej „Kochanówka 2005”, które już po raz drugi zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym i Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi.
Promują najlepszych
MIEJSCE PIASTOWE: W miejscowym Ośrodku Kultury, odbyła się XXII Promocja wybitnych uczniów i pedagogów z terenu gminy. Promotorami są: wójt gminy – Andrzej Zajdel, przewodnicząca komisji edukacji – Maria Malinowska oraz dyrektor gminnego ośrodka kultury – Janusz Węgrzyn.
Eliminacje do Włoch
WROCANKA: Puchar lata i turniej pchania taczek! Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym organizuje V Gminny Turniej Piłki Siatkowej o PUCHAR LATA, który rozpocznie się 17 lipca o godzinie 10:00 na boisku sportowym we Wrocance. W turnieju udział wezmą amatorskie drużyny sportowe z terenu całej gminy, które do 14 lipca dokonają zgłoszenia w jednym z Klubów Młodzieżowych działających na terenie gminy lub telefonicznie pod nr 435 30 74. W tym samym dniu o godzinie 14:00 rozpocznie się czwarta edycja Gminnego Turnieju Pchania Taczek.
Najlepsza placówka kultury
Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym otrzymał od Stowarzyszenia STER Nominację w kategorii gminnej w Pierwszym Ogólnopolskim Konkursie „Najlepsza Placówka Kultury 2005”. Z dyrektorem GOK-u, Januszem Węgrzynem, rozmiawia Angelika Menet.
Promocja najzdolniejszych
23 czerwca w GOK-u w Miejscu Piastowym odbyła się XII edycja Promocji Wybitnych Uczniów i Pedagogów. Nagrody są przyznawane za wyniki w nauce (średnia ocen co najmniej 5,3), udział w olimpiadach przedmiotowych, osiągnięcia sportowe rangi co najmniej wojewódzkiej oraz artystyczne rangi ogólnopolskiej. Kandydatów zgłaszają: wójt gminy, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Gminy oraz dyrektor GOK-u.
Mały GOK, ale najlepszy
Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym został nominowany w ogólnopolskim konkursie o tytuł „Najlepsza Placówka Kultury 2004”.

Zobacz także

PIASTUN
 • ROK 2018
 • 2018-03-19
 • ROK 2017
 • 2017-03-13
 • ROK 2016
 • 2016-03-18
  STAŁE FORMY ZAJĘĆ
  ZAGRODA ETNOGRAFICZNA
  Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki