Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

KONCERT ŚWIĄTECZNY
18 grudnia, w ostatnią niedzielę przed świętami Bożego  Narodzenia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym, odbył się coroczny Koncert Świąteczny.  Niezapomnianych wrażeń artystycznych dostarczyli nam niewątpliwie laureaci konkursu kolęd i pastorałek. 
ŚWIĄTECZNE OSDOBY
W listopadzie na zajęciach artystycznych, które odbyły się w GOK w Miejscu Piastowym, powstały serwetniki wykonane metodą shabby chic oraz choinki z wikliny papierowej.
RĘCZNIE MALOWANE BOMBKI
Miesiąc grudzień  to czas  przygotowań do świat. Z tej okazji na zajęciach artystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury na warsztatach świątecznych powstały ręcznie malowane bombki, oraz tradycyjne ozdoby na choinkę.
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ
W dniu 2 grudnia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rogach odbył się VI Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Oficjalnie zawody otworzył dyrektor GOK w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn.
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ JEDNOSTEK OSP
W sobotę 26 listopada br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Głowience odbył się V Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
MINI ART 2016
Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych „MINI – ART”, odbył się 16 listopada br. Na scenie prezentowało się 150 uczestników, którzy mieli możliwość wzajemnej konfrontacji, oraz wymiany doświadczeń. Przegląd ten miał charakter konkursu, w związku z tym wszystkie prezentacje były oceniane przez Radę Artystyczną.
11 LISTOPAD-ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada zapisał się jako ważny dzień w historii Łężan, gdyż w tym roku Łężny były gospodarzem gminnych obchodów Święta Niepodległości. Uroczystości zainaugurowała msza święta za Ojczyznę w kościele parafialnym, w którym zgromadzili się mieszkańcy i zaproszeni goście. Nawę główną wypełniły poczty sztandarowe wystawione przez Gminę Miejsce Piastowe, 18 Drużynę Harcerską z Łężan, szkoły i jednostki straży pożarnej z terenu gminy.
MALOWANE NA SZKLE
Malowanie na szkle to bardzo stara sztuka. Wykorzystywano ją do zdobienia szkła użytkowego, jak i ozdobnego. Malowano wazony, szklanki, tace, półmiski, a także obrazy. Podczas wrześniowych zajęć artystycznych w GOK w Miejscu Piastowym powstały kolorowe witraże.

Zobacz także

ZAGRODA ETNOGRAFICZNA

PIASTUN
  • ROK 2017
  • 2017-03-13
  • ROK 2016
  • 2016-03-18
  • ROK 2015
  • 2015-03-12
    STAŁE FORMY ZAJĘĆ    Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki