Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

BIESIADA ROGOWSKA
„Rogowska biesiada, to wspólne śpiewanie” – tym motywem przewodnim po raz osiemnasty, prowadzący imprezę Tadeusz Majchrowicz powitał wszystkich zebranych biesiadników w Domu Ludowym w Rogach.
MIEJSTECKIE KOLĘDOWANIE
21 stycznia, już po raz ósmy odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym impreza pod nazwą „Miejsteckie kolędowanie”.
ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE
Grudzień był bardzo kreatywny pod względem zajęć z rękodzieła artystycznego. W naszej pracowni powstały gliniane miseczki, kubki i ozdobne bombki.
MEDALE GLORIA ARTIST W GMINIE MIEJSCE PIASTOWE
W Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, te najważniejsze resortowe medale Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w imieniu orkiestry odebrał przewodniczący zarządu Marek Guzik oraz dyrektor Janusz Węgrzyn.
KONCERT W ŁĘŻANACH
W roku bieżącym święto Objawienia Pańskiego, w sposób szczególny obchodzone było w Łężanach w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej. Po koncertach w Rogach, Targowiskach, Wrocance i Głowience, nadszedł czas na koncertowanie u księdza proboszcza Jerzego Urbana.
VII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ
1 grudnia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rogach rozegrany został VII Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, którego organizatorem był  Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Do turnieju przystąpiło sześć drużyn w kategorii szkoła podstawowa: Głowienka, Łężany, Rogi, Targowiska, Wrocanka, i Zalesie oraz pięć drużyn w kategorii gimnazjum: Miejsce Piastowe, Rogi, Targowiska,  Rogi-7, Team Miejsce Piastowe/Wrocanka .
BAL Z POGÓRZANAMI
35 Bal Pogórzan już za nami. W sobotę 25 listopada, w sali domu ludowego w Głowience odbył się, będący już swoistą tradycją w 44. letniej historii Zespołu Tańca Ludowego Pogórzanie bal rocznicowy.
SOLISTKA STUDIA GAMA W BUDAPESZCIE
24 listopada, Katarzyna Such ze Studia Gama z Miejsca Piastowego, uczestniczyła w jubileuszu 15. lecia Samorządu Narodowości Polskiej w XVII dzielnicy Budapesztu.

Zobacz także

PIASTUN
 • ROK 2018
 • 2018-03-19
 • ROK 2017
 • 2017-03-13
 • ROK 2016
 • 2016-03-18
  STAŁE FORMY ZAJĘĆ
  ZAGRODA ETNOGRAFICZNA
  Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki