Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

POGÓRZANIE NA FESTIWALU WSI ODNOWIONEJ
I Festiwal Tożsamości i Kultury Wsi Odnowionej, odbył się w dniu 27 sierpnia 2016 r w malowniczej i bardzko pięknej miejscowości leżącej w gminie Gogolin Kamieniu Śląskim. Organizatorem tego przedsięwzięcia był przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi.
WAKACYJNE FILCOWANIE
Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym podczas sierpniowych zajęć artystycznych zrobione zostały kolczyki i bransoletki.
SZNURKOWE DEKORACJE
Kolejna propozycja czerwcowych zajęć artystycznych, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym  miała na celu pobudzenie kreatywności.
NIEDZIELNY PIKNIK SPORTOWY we WROCANCE
W niedzielę 3 lipca br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej we Wrocance rozegrano mecz piłki siatkowej o Puchar Lata 2016.
WYRÓŻNIENIE DLA WROCANIANEK
Miło nam poinformować o pierwszej nagrodzie dla naszego zespołu śpiewaczego Wrocanianki. Zespół otrzymał wyróżnienie podczas XVII Galicyjskich Konfrontacji, które odbyły się w Dębicy.
WIANKI 2016
Popołudnie i noc spędzone w Niżnej Łące, pozwoliła wszystkim uczestnikom przenieść się w prastare wierzenia przodków i współczesne inspiracje artystyczne. Prezentacje artystyczne rozpoczęły się od występów zespołu Tereściacy. Gdy zapadł zmierzch w stronę rzeki Jasiołki ze śpiewem na ustach wyruszył korowód sobótkowy.
ROZALIADA 2016
11 września, zapraszamy do Wrocanki na festyn rodzinny zwany Rozaliadą. Od godziny 13:00 do 19:00.
II ŚWIĘTO TRUSKAWKI
Słoneczna pogoda, wesoła zabawa i dobry humor towarzyszyły podczas III edycji Święta Truskawki, które miało miejsce 12 czerwca we Wrocance. Na scenie wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym: soliści Studia Gama, zespół śpiewaczy Zalaski, oraz uczniowie ze szkoły podstawowej we Wrocance. W godzinach wieczornych wystąpił również zespół Kapitał.

Zobacz także

PIASTUN
 • ROK 2017
 • 2017-03-13
 • ROK 2016
 • 2016-03-18
 • ROK 2015
 • 2015-03-12
  STAŁE FORMY ZAJĘĆ
  ZAGRODA ETNOGRAFICZNA
  Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki