Aktualności

Aktualności związane z działalnością GOK Miejsce Piastowe.

ROZGRYWKI PUCHAROWE WE WROCANCE
W dniu 29 stycznia 2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej we Wrocance został rozegrany Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Wrocanki, który zarazem był turniejem eliminacyjnym do turnieju gminnego.
KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA TRZECH KRÓLI
Święto Objawienia Pańskiego, zwane również potocznie Świętem Trzech Króli, od kilku już lat jest dniem w którym Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe koncertuje w poszczególnych parafiach Gminy Miejsce Piastowe. W roku bieżącym z koncertem świątecznym udaliśmy się do Targowisk.
ŚWIAT PAPIERU I DREWNA
W październikowej ofercie zajęć artystycznych , które zrealizowane zostały w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym wykorzystano papier oraz drewno.
ŚWIĄTECZNE OSDOBY
W listopadzie na zajęciach artystycznych, które odbyły się w GOK w Miejscu Piastowym, powstały serwetniki wykonane metodą shabby chic oraz choinki z wikliny papierowej.
RĘCZNIE MALOWANE BOMBKI
Miesiąc grudzień  to czas  przygotowań do świat. Z tej okazji na zajęciach artystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury na warsztatach świątecznych powstały ręcznie malowane bombki, oraz tradycyjne ozdoby na choinkę.
EKO OZDOBY
Na kolejnych sierpniowych zajęciach artystycznych, które odbyły się w GOK w Miejscu Piastowym postawiliśmy na dekoracje w stylu eko. Ekologiczne ozdoby robiliśmy z papieru.  Do tego celu wykorzystany został szary karton, kwiaty, różne wzorki wycięte z kolorowego papieru  oraz  sznurek. Tym sposobem powstały ozdobne karnety.
MALOWANE NA SZKLE
Malowanie na szkle to bardzo stara sztuka. Wykorzystywano ją do zdobienia szkła użytkowego, jak i ozdobnego. Malowano wazony, szklanki, tace, półmiski, a także obrazy. Podczas wrześniowych zajęć artystycznych w GOK w Miejscu Piastowym powstały kolorowe witraże.
POGÓRZANIE NA FESTIWALU WSI ODNOWIONEJ
I Festiwal Tożsamości i Kultury Wsi Odnowionej, odbył się w dniu 27 sierpnia 2016 r w malowniczej i bardzko pięknej miejscowości leżącej w gminie Gogolin Kamieniu Śląskim. Organizatorem tego przedsięwzięcia był przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi.

Zobacz także

PIASTUN
 • ROK 2018
 • 2018-03-19
 • ROK 2017
 • 2017-03-13
 • ROK 2016
 • 2016-03-18
  STAŁE FORMY ZAJĘĆ
  ZAGRODA ETNOGRAFICZNA
  Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki