PIKNIK ŁĘŻAŃSKA FAMILIADA

„Łężańska Familiada” to impreza plenerowa, która zagościła na dobre w kalendarzu imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, oraz Radę Sołecką wsi Łężany.

Pogoda  tego niedzielnego dnia nie napawała optymizmem, ale w miarę upływu czasu niebo rozpogodziło się i zaświeciło słońce i to już była zapowiedz udanego plenerowego spotkania artystycznego, które miało miejsce na kompleksie rekreacyjnym w Łężanach.

Prezentacje artystyczne rozpoczęły się od występu Harcerskiego Zespołu Wokalnego 18 DH, a w świat ludowych melodii i zwyczajów związanych z kupalnocką wprowadził nas kabaret „Sami Swoi” z Łężan. Następnie na scenie prezentowały się solistki miejsteckiego studia wokalnego „Gama”, wykonując utwory polskie i zagraniczne.

 

Ciekawym punktem programu był pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej z Krosna. Strażacy przeprowadzili akcję uwalniania osoby z wraku samochodu przy pomocy specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Samochód, który został przez strażaków całkowicie porozcinany, dostarczyła firma „Lo-stark” z Miejsca Piastowego. Kolejną atrakcją była propozycja przejażdżki samochodem terenowym po bezdrożach najbliższej  okolicy.

 

W godzinach popołudniowych w klimat muzyki rockowej, big beatu i rock and rolla wprowadził nas zespół „Kapitał”, oraz „Rytm” z bardzo charyzmatyczną wokalistką Iwonką Kielar - obdarzoną niezwykłym talentem muzycznym. Bardzo dużo wrażeń artystycznych dostarczyła widzom prezentacja zespołu „Kapela 50+”. Gwiazdą wieczoru był polski piosenkarz Norbi, który łężańską publiczność rozbawił na dobre i w takim nastroju pozostaliśmy do końca imprezy.

 

Gdy zapadał zmierz w świat magii wprowadził nas teatr ognia „Ignis”, a w godzinach wieczornych wszyscy bawili się na dyskotece pod gwiazdami z DJ Carry. Poczęstunek w postaci tradycyjnego jadła min: proziaków, smalcu ze skwarkami, ogórków kiszonych, gofrów oraz serów o różnych smakach przygotowały panie z KGW i serowarnia Piastowska z Łężan. Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych: kule wodne, różne zjeżdżalnie zapewniała firma „Myszkoland”, a i klaun Śmieszek przez całe popołudnie rozweselał i bawił dzieci.

 

 

 

 

 

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki