POŻEGNANIE LATA W TARGOWISKACH

Lato i wakacje łapią ostatni oddech, z tej też okazji 27 sierpnia na placu przy domu ludowym w Targowiskach odbył się piknik „Pożegnanie wakacji”

Organizatorem tego przedsięwzięcia była Rada Sołecka wsi Targowiska, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. W części artystycznej wystąpiła krośnieńska kapela ludowa „Białobrzeżanie”, która zaprezentowała przyśpiewki i melodie regionu krośnieńskiego oraz rzeszowskiego oraz „Kapela 50 plus” działająca przy GOK w Miejscu Piastowym, która poprowadziła nas przez lata 70, 80, 90 ubiegłego stulecia prezentując szlagiery, oraz mniej znane utwory tamtych lat. W godzinach wieczornych na scenie pojawił się zespół „Zbrucz” z Ukrainy. W skład  tego zespołu, który liczy ponad 50 osób wchodzą profesjonalni muzycy i tancerze zatrudnieni w Filharmonii Tarnopolskiej.

W Targowiskach grupa artystów wystąpiła w okrojonym składzie. Para taneczna wystąpiła w oryginalnych strojach ludowych charakterystycznych dla każdego układu i z prawdziwym kunsztem wykonała ukraiński taniec ludowy -kazaczok, zakarpacki taniec ludowy – dembotaniec oraz tańce gruzińskie i cygańskie. Podczas godzinnego koncertu suity taneczne przeplatane były przebojami muzyki ukraińskiej i polskiej. Wieczorną zabawę pod gwiazdami pokrzyżowały troszkę opady deszczu, ale i tak wszyscy pozostali w dobrych nastrojach i bawili się, w rytmach zespołu Quatro.

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki