Zespoły artystyczne

KAPELA LUDOWA PIASTY
Początek kapeli to październik 1997 roku, kiedy zrodził się pomysł powołania kolejnego zespołu artystycznego – kapeli ludowej, która przygrywałaby istniejącemu zespołowi tanecznemu Małe Piasty.
ZESPÓŁ ŚPIEWACZY ZALASKI
Zespół z Zalesia, czyli „Zalaski”, to grupa śpiewacza, który istnieje od początku grudnia 2005 roku. Celem powstania zespołu była chęć pokazania się od strony artystycznej i propagowanie piosenek oraz tradycji ludowych. W skład zespołu wchodzi 12 kobiet. Śpiewają biesiadne i ludowe piosenki w nowych aranżacjach.
ZESPÓŁ MALI ROGOWICE
Zespół Mali Rogowice powstał we wrześniu 2013 roku, na bazie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rogach. Nie mniej jednak pomysł o utworzeniu młodego zespołu śpiewaczego pojawiał się w głowie dyrektora już kilku lat wcześniej.
ORKIESTRA DĘTA GMINY MIEJSCE PIASTOWE
Ksiądz Bronisław Markiewicz w roku 1895 sprowadził nauczyciela muzyki aby zorganizował orkiestrę. Pierwsze lekcje odbywały się na plebani w refektarzu obok kancelarii, w czasie późniejszym wybudowano specjalną altanę obok plebani.
ZESPÓŁ OBRZĘDOWY ROGOWICE
Zespół „Rogowice" powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Wsi Rogi dla uświetnienia I Biesiady Rogowskiej w styczniu 2001 roku. Inicjatorką powstania i pierwszą kierowniczką zespołu została Teresa Drozd.
ZESPÓŁ MASKA
MASKA to muzyczna grupa hard rockowa , w której skład wchodzą: Jacek Litwin, Bartek Bykowski, Tomek Jakubczyk, Krystian Słowik. Lubią ostre riffy, ale ich mocną stroną są wolne ballady. Sami o sobie mówią: „Jesteśmy rockandrollowcami, dla których muzyka to nieodłączny i konieczny element codziennej egzystencji. Dla każdego z nas muzyka to największa pasja, dla której w MASCE znaleźliśmy najlepsze ujście.”
ZTL MALI POGÓRZANIE
W styczniu 1984 roku, został zorganizowany nabór do grup dziecięcych i młodzieżowych, zorganizowała go tancerka zespołu „POGÓRZANIE” - Małgorzata Machnik. Od tej pory równolegle z próbami dorosłych „Pogórzan” ćwiczyli młodsi.
Zespół CREEP
 Zespół Creep powstał w listopadzie 2007r. Historia zespołu zaczęła się od przypadkowych odwiedzin na jednej z prób zespołu Vabanque. Pojawił się gitarzysta z wokalistką zespołu Orion.
<123>

Zobacz także

Zespół Tańca Ludowego POGÓRZANIE
Zespół Tańca Ludowego „Pogórzanie” powstał w 1973 roku, z inicjatywy młodzieży skupionej w Związku Młodzieży Wiejskiej w Głowience, która przygotowywała się do święta plonów – dożynek, w których organizację włączyła się przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Adela Kolanko.
Orkiestra Dęta Miejsce PiastoweUżywamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki