Zespoły artystyczne

Zespół ALTEREGO
Nazwa zespołu sięga aż PUFY 2008 (Przegląd Uczniowskich Filmów Amatorskich). Inicjatorem pomysłu założenia kapeli grającej w rytmach reggae był wokalista- Rafał Tomkiewicz.
Zespół Tańca Ludowego POGÓRZANIE
Zespół Tańca Ludowego „Pogórzanie” powstał w 1973 roku, z inicjatywy młodzieży skupionej w Związku Młodzieży Wiejskiej w Głowience, która przygotowywała się do święta plonów – dożynek.
ORKIESTRA DĘTA -TARGOWISKA
Orkiestrę Dętą w Targowiskach powołał w 1926 roku Władysław Kucia. Do wybuchu II wojny światowej działała ona pod nazwą Kółka Miłośników Muzyki. Większość jej członków stanowili młodzi ludzie, którzy w ten sposób spędzali wolny czas. Powstanie orkiestry bardzo wspomogli mieszkańcy Targowisk przekazując pieniądze w formie darowizn na zakup instrumentów muzycznych. Znaczne kwoty przekazywali zatrudnieni w przemyśle naftowym w Borysławiu (obecnie Ukraina)       
MELORYTM-JAZGOT
"MELORYTM-JAZGOT” grupa założona w 1981 r. w Głowience szybko stała się zespołem znaczącym nie tylko w środowisku lokalnym ale również w kraju. Wykorzystując rozszerzone instrumentarium perkusyjne C. Orffa, grupa prezentuje bogaty i różnorodny repertuar poczynając od miniatur muzycznych kompozytorów polskich i obcych, poprzez znane tematy muzyki "poważnej", muzyki filmowej, rozrywkowej, sięga aż do popularnych standardów jazzowych, wśród których szczególne miejsce zajmuje ragtime.
Zespół teatralny Przyjaciele
Zespół teatralny Przyjaciele powstał w roku 2000 działa przy filii Gminnego Ośrodka Kultury w Niżnej Łące. Skupia w swych szeregach dzieci i młodzież, która znalazła w zespole teatralnym sposób na zaspakajanie swoich potrzeb artystycznych, by aktywnie i czynnie uczestniczyć w życiu kulturalnym gminy i swojej miejscowości.
<123

Zobacz także

Zespół Tańca Ludowego POGÓRZANIE
Zespół Tańca Ludowego „Pogórzanie” powstał w 1973 roku, z inicjatywy młodzieży skupionej w Związku Młodzieży Wiejskiej w Głowience, która przygotowywała się do święta plonów – dożynek, w których organizację włączyła się przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Adela Kolanko.
Orkiestra Dęta Miejsce PiastoweUżywamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki