Zespół ALTEREGO

Nazwa zespołu sięga aż PUFY 2008 (Przegląd Uczniowskich Filmów Amatorskich). Inicjatorem pomysłu założenia kapeli grającej w rytmach reggae był wokalista- Rafał Tomkiewicz.

Pierwszym utworem skomponowanym przez Rafała był „Jak Ikar” wtedy jeszcze w stylu rock. Prawdziwy sukces i rozpoznawalność zyskali jednak dzięki utworowi „Dzielnicowe reggae”, który stal się sztandarowym kawałkiem zespołu. Właściwy skład i równo znacznie zespół jako całość wykrystalizował się gdy grupa przyłączyła się do „Projektu Ponad Stylem”, organizowanego przez I LO w Krośnie. Tu możemy mówić o faktycznym powstaniu zespołu. Pierwszym koncertem był finał „PPS-u”.

Alterego grają muzykę reggae, funk i rocka. Skład zespołu to: wokal, klawisze: Rafał Tomkiewicz, gitara solowa: Łukasz Podkul, gitara rytmiczna: Piotr Michna, gitara basowa: Rafał Glazar, perkusja: Piotr Glazar, saksofon: Bartłomiej Szafran, puzon: Kacper Filar, trąbka: Kamil Szajna, teksty: Mateusz Wiatr.

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki