JUBILEUSZ 15 LAT ROGOWICÓW

Jak szybko mijają chwile, jak szybko płynie czas…..to już 15 lat jak powstał Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy Rogowice . Zaczęło się od małej grupki kobiet, potem dołączyli również mężczyźni ( chociaż tych jest nadal za mało) i tak dociągnęliśmy do tego jubileuszu.

Tak więc postanowiliśmy że uczcimy 15. lecie. Zaczęły się przygotowania.  Wystrój sali Domu Ludowego  musiał nawiązywać do charakteru imprezy i chyba się udało bo wszystkim bardzo się podobał. Zrobiliśmy wystawę naszych dyplomów, pamiątek przywiezionych z różnych występów i konkursów. Jak się okazało naprawdę mamy się czym pochwalić. Chcieliśmy by ten dzień pozostał  w naszej pamięci, a także podzielić się tą radością z innymi. Zaprosiliśmy do wspólnej  zabawy zaprzyjaźnione zespoły ludowe z terenu naszej gminy – kapelę „Pogórzanie”, Zalaski i Wrocanianki, przedstawicieli władz samorządowych, byłych członków zespołu, dobrych i życzliwych nam ludzi których spotkaliśmy na swojej drodze w ciągu tych 15 lat a także współmałżonków członków zespołu którzy często muszą przejąć obowiązki domowe „ gwiazd”. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli i zaszczycili nas swoją obecnością: radna Sejmiku Wojewódzkiego Dorota Chilik, przedstawiciel Starostwa Powiatowego Aleksander Mercik, przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara, Wójt Gminy Marek Klara, dyrektor GOK Janusz Węgrzyn, przedstawiciele Stowarzyszenia „Czyń dobro mimo wszystko”  z Krosna, ksiądz Marcin Ziobro, członkowie zarządu Stowarzyszenia Miłośników Wsi Rogi na czele z jego prezesem Tadeuszem Majchrowiczem oraz radni .

Zaprezentowaliśmy się na scenie w trzech odsłonach;  piosenki z pierwszych naszych występów ( era przed Andrzejem Truszem) śpiewane jednogłosowo, piosenki ludowe zaaranżowane przez naszego trenera wokalnego na trzy głosy – który sam powiedział „ chciałem zobaczyć ile można wycisnąć z zespołu ludowego” oraz piosenki z towarzyszeniem kapeli Pogórzanie pochodzące z naszej wspólnie nagranej  płyty. Wystąpili również nasi następcy – zespół „Mali Rogowice” którzy ciągle się rozrastają co bardzo nas cieszy bo jak mówi przysłowie „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Podczas tego wieczoru było bardzo dużo miłych chwil. Otrzymaliśmy od gości wiele serdecznych życzeń, upominków, słodkości, pięknych kwiatów. Było również coś dla ciała. Postaraliśmy się by nikt nie wyszedł od nas głodny, a spalić zbędne kalorie można było przy poleczkach granych przez kapelę.

Poświętowaliśmy 28 listopada, a teraz trzeba wziąć się do pracy by na jubileuszu 20. lecia można było się pochwalić nowymi osiągnięciami. 5 lat szybko minie, aby tylko zdrówko dopisało.

 

< 1 2

Podstrony artykułu:

1) ZESPÓŁ ŚPIEWACZY ROGOWICE
2) JUBILEUSZ 15 LAT ROGOWICÓW


Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki