Zespół METEOR

Zespół powstał w 2008 roku. Tworzyły go dwie dziewczyny, jedna grała na klawiszach a druga śpiewała. Była to gra głównie po lekcjach, dla przyjemności. W 2009 roku do zespołu doszły dwie nowe osoby: Staszek- gitarzysta oraz Angelika- skrzypce i wokal. Grali głównie piknikach rodzinnych, lub innych mniejszych imprezach. W tym samym roku, w listopadzie nastąpiły kolejne roszady w składzie: odszedł gitarzysta- Staszek, a zamiast niego do zespołu przyszedł Łukasz który pociągnął za sobą bliskiego kolegę Adriana. Wówczas zaczęła się gra "na żywo". Zagrali między innymi na sylwestrze i oczywiście gdy była taka potrzeba to na imprezach strażackich. W lutym 2010 z zespołu odeszła Marysia. Poszukiwania nowego klawiszowca zakończyły się podwójnym sukcesem ponieważ razem z nowym klawiszowcem do zespołu przyszedł saksofonista. Od tej pory gra nabiera coraz to ładniejszych barw. Podsumowując można powiedzieć że oficjalnie gramy od marca 2010. Każdy z członków zespołu jest uczniem lub absolwentem szkoły muzycznej. Katarzyna Trybus- zapisała się do Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krośnie, na kierunek który od września 2010 r zostanie otwarty a mianowicie wokal, Angelika Frydrych ukończyła ognisko muzyczne na skrzypce, Łukasz Szopa to absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Strzyżowie. Adrian Łaba, Mateusz Wilk oraz Marcin Maresz uczęszczają do Prywatnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Jaśle. Na początku 2011 roku w zespole nastąpiły kolejne zmiany, młodzi ludzie zmienili także nazwę. Obecnie jest to zespół METEOR, który tworzą:

Katarzyna Trybus – wokal

Krystian Habaj – gitara

Marcin Maresz – klawisze

Mateusz Gierlicki - gitara basowa

Adrian Łaba - perkusja

 

Sami o sobie mówią: Meteor zajmuje się oprawą muzyczna wesel, studniówek i imprez okolicznościowych. Jesteśmy grupą pięciu młodych i ambitnych ludzi których połączyła pasja do muzyki. Gramy dla przyjemności, rozrywki, ale przede wszystkim dla Państwa. Jesteśmy zespołem wykonującym muzykę "na żywo". Każdą imprezę staramy się traktować indywidualnie. Nasz repertuar obejmuje największe przeboje polskie i zagraniczne od lat 60, 70 poprzez szalone lata 80 aż do piosenek z lat 90 i najnowszych hitów królujących na listach przebojów. Zespół swoje próby ma w Gminnym Ośrodku Kultury. Dom Kultury w tym młodym zespole pokłada wielkie nadzieje na przyszłość, młodzi ludzie mają potencjał, wielkie ambicje i przede wszystkim chcą grać.

Powodzenia i wielu udanych koncertów 

 

ZDJĘCIA ARCHIWALNE

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki