Zespół CREEP

 Zespół Creep powstał w listopadzie 2007r. Historia zespołu zaczęła się od przypadkowych odwiedzin na jednej z prób zespołu Vabanque. Pojawił się gitarzysta z wokalistką zespołu Orion. Ponieważ lider Vabanque wyjechał za granicę na kilka lat, więc trafiła się okazja pośpiewania z zespołem. Od początku współpraca układała się pomyśłnie, więc postanowiono wspólnie założyć całkiem nową grupę. W tej właśnie grupie zaczęła śpiewać nowa wokalistka o mocnym głosie i szerokiej skali głosowej. Do bluesowego brzmienia Vabanque'u zespół wplótł akcenty rockowego grania i powstało całkiem nowe brzmienie. W skład zespołu o dźwięcznej nazwie "Creep" wchodzą: Iwona Kielar, Maciek Jurczak, Krzysztof Głowacki i Marcin Zdeb. Za kilka miesięcy zdołali nagrać kilka nowych utworów w studio w Dębicy. Po chwili ze składu odchodzi z powodów osobistych perkusista, którego zastępuje nowy czlonek - Filip Łukaszewicz. Po kilku tygodniach wytężonych zmagań ze sobą, zespół nagrał koncert w klubie Ranczo w Krośnie, gdzie został ciepło przyjęty przez publiczność. W pierwszym roku Creep zagrał 10 koncertów, m.in. grając supporty dla takich sław jak: IRA, Hej, Oddział Zamknięty, Piersi, KSU. W kolejnych miesiącach zespół nabiera szlifów i doświadczenie. Ostatnie miesiące zaowocują nagraniem pierwszej płyty autorskiej. Od 2008 roku zespół Creep wspólpracuje z menadżerem Łukaszem Aszklarem.

 SKŁAD ZESPOŁU:

KRZYSZTOF GŁOWACKI

Kompozytor i gitarzysta basowy. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wydziale artystycznym. Grał m.in. w takich zespołach jak: Jennis, Orff Percussion Band, Vabanque. Pierwsze kroki nauki gry na gitarze basowej stawiał pod okiem Jerzego Adamika.

 

IWONA KIELAR

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Instytutu Muzyki w Rzeszowie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie w klasie wiolonczeli. Na co dzień  pracuje z dziećmi jako nauczyciel Rytmiki. Wcześniej wokalistka zespołu Orion.  Utożsamia się z wieloma stylami muzycznymi tj. od reggae-ska, blues po wesołego punk-rocka

 

MACIEK JURCZAK

Gitarzysta i kompozytor. Swoją przygodę z gitara zaczął  w ognisku muzycznym działającym przy ogólnokształcącej szkole muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Krośnie. Tam pod okiem Henryka Eka zdobywał umiejętności posługiwania się gitarą klasyczną. Wcześniej grał w szkolnym zespole perkusyjnym MELORYTM, prowadzonym przez Tadeusza Warchoła.

 

FILIP ŁUKASZEWICZ

Kształcił się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krośnie, Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku oraz pobierał prywatne lekcje na wydziale muzyki rozrywkowej i jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Utalentowany, oraz pomimo swoich zaledwie 22 lat, doświadczony muzyk. Współzałożyciel funkowo-jazzowego zespołu Chi-hi, w którym współpracował ze Staszkiem Grelą i Bartkiem Bykowskim.

 

Nagrania zespołu:

l.p. Tytuł Czas Rozmiar
1. Chwila zapomnienia 4.04 3.97
2. Zamykając drzwi 3.51 3.92Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki