ZESPÓŁ GROOVINSCY

Historia zespołu sięga roku 2005, a jego założycielami byli współpracujący ze sobą od wielu lat muzycy: Zbyszek Mazur, Janusz Ciereszyński i Wojciech Krężałek. Dołączył do nich saksofonista Błażej Ziemiański (uzdolniony i znany nawet w innych czasoprzestrzeniach). Po rocznym flircie z basistą Adamem Melerem na stałe zagościł nowy basista Janusz “Młodzian” Chmielewski. I tak połączyła nas miłość do muzyki. Grupa zawsze wykonywała covery na swój energetyczny sposób i z tego stała się znana. Początkowo Groovinscy wykonywali muzykę zdecydowanie taneczną, jednak koncertowanie na dużych scenach plenerowych wymusiło wprowadzenie do repertuaru standardów muzyki pop i rockowej.

Ewoluował także skład grupy. Z początkowych 5 osób, poprzez epizodyczny 9 osobowy (powiększony o sekcję dętą) ostatecznie ukształtował się jako 6 osobowy band: Janusz Ciereszyński – wokalista i frontman, Tomek Jakubczyk – gitara, Błażej Ziemiański – saksofony, Wojciech Krężałek – instrumenty klawiszowe, Janusz Chmielewski – gitara basowa, Paweł Makiel – perkusja. Zespół gra na imprezach zamkniętych, eventach, koncertach plenerowych, akompaniuje także innym wokalistom. W ciągu kilku ostatnich lat grali suporty znanym wykonawcom: Brathanki, Golec uOrkiestra, VOX, Enej. Mija czas, zmienia się skład, wykonywana muzyka, ale granie dla publiczności ciągle sprawia Groovinskim frajdę i to wydaje się być niezmienne.

ZESPÓŁ GRA W SKŁADZIE:

Janusz Ciereszyński – wokalista i frontman.

Błażej Ziemiański – saksofony.

Tomek Jakubczyk – gitara.

Paweł Makiel – perkusja.

Janusz Chmielewski – gitara basowa.

Wojciech Krężałek – instrumenty klawiszowe.

 

 

 

 

KAWAŁEK DO TAŃCA

PRETTY WOMEN

TAK SMAKUJE ŻYCIE

WIOLONCZELISTKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ FILMÓW TUTAJ:

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI TUTAJ:Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki