Zespoły artystyczne

ZESPÓŁ MUZYCZNY RYTM
Zespół muzyczny Rytm, istnieje na rynku muzycznym ponad dwadzieścia pięć lat, od ponad 15 lat działa przy naszym Domu Kultury.
KAPELA 50 PLUS
Kapela 50 Plus, jest kolejnym zespołem artystycznym, działającym pod auspicjami Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym. Powstała wiosną 2013 r.
MAŻORETKI-BLACK STARS
Pomysł utworzenia grypy tanecznej - mażoretek, dla potrzeb naszej orkiestry dętej zrodził się wiele lat temu. Musiało jednak minąć trochę lat, by wreszcie marzenie stało się rzeczywistością.
ZESPÓŁ GROOVINSCY
Historia zespołu sięga roku 2005, a jego założycielami byli współpracujący ze sobą od wielu lat muzycy: Zbyszek Mazur, Janusz Ciereszyński i Wojciech Krężałek. Dołączył do nich saksofonista Błażej Ziemiański. Od samego początku Groovinscy działają przy Gminnym Ośrodku Kultury. 
ZESPÓŁ ŚPIEWACZY WROCANIANKI
Zespół śpiewaczy Wrocanianki powstał w 2009 roku, pomysł powołania zespołu zrodził się podczas jednego ze spotkań KGW, na którym ówczesna przewodnicząca Krystyna Wyżkiewicz poddała myśl utworzenia zespołu śpiewaczego.
KAPELA LUDOWA POGÓRZANIE
W roku 2005, powstała w Głowience sześcioosobowa kapela ludowa, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym. Kapela przygrywa także zespołowi tańca ludowego Pogórzanie.  
ZESPÓŁ ŚPIEWACZY ROGOWICE
Zespół "Rogowice" powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Wsi Rogi dla uświetnienia I Biesiady Rogowskiej w styczniu 2000 roku. W jego skład wchodzą mieszkańcy wsi Rogi, zaliczający się do grupy etnograficznej "Pogórzan".
KAPELA LUDOWA PIASTY
Początek kapeli to październik 1997 roku, kiedy zrodził się pomysł powołania kolejnego zespołu artystycznego – kapeli ludowej, która przygrywałaby istniejącemu zespołowi tanecznemu Małe Piasty.
123>

Zobacz także

Zespół Tańca Ludowego POGÓRZANIE
Zespół Tańca Ludowego „Pogórzanie” powstał w 1973 roku, z inicjatywy młodzieży skupionej w Związku Młodzieży Wiejskiej w Głowience, która przygotowywała się do święta plonów – dożynek, w których organizację włączyła się przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Adela Kolanko.
Orkiestra Dęta Miejsce PiastoweUżywamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki