Imprezy

MIEJSTECKIE KOLĘDOWANIE
Impreza ma charakter bardzo uroczysty i podniosły, utrzymana w klimacie świątecznym. Jednym z jej celów jest propagowanie, tradycji świąt Bożego Narodzenia, wspólne kolędowanie, składanie sobie życzeń, łamanie się opłatkiem.
BIESIADA ROGOWSKA
Biesiada Rogowska jest imprezą o charakterze cyklicznym, o zasięgu powiatowym, która corocznie odbywa się w miejscowości Rogi. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, oraz Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi. Uczestnikami są mieszkańcy z terenu gminy i powiatu, zaproszeni goście, oraz turyści.
Konkurs kolęd i pastorałek
Konkurs kolęd i pastorałek pierwszy raz odbył się 17.12.1997 roku. Przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenu województwa. Został podzielony na cztery kategorie:  solista, duet, zespół, zespół instrumentalno-wokalny (max 6 osób)..
Noworoczny Koncert Chórów w Łężanach
 Zobacz fotorelację z Noworocznego Koncertu Chórów, który odbył się w bieżącym roku w Kościele Parafialnym w Łężanach
Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych MINI-ART
I Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych MINI-ART odbył się 06.11.1993 roku. Organizowany jest corocznie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Uczestnicy są podzieleni na dwie grupy wiekowe 7-14 lat i powyżej 14 lat.  
KONCERT KARNAWAŁOWY-2009
11 stycznia br. ponad stu artystów wystąpiło w noworocznym koncercie kolęd w kościele parafialnym w Miejscu Piastowym. Koncert zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym przy współudziale proboszcza ks. Piotra Bieńka.
Turniej szachowy
Turniej szachowy jest organizowany od 2001 roku. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym oraz Ludowo – Uczniowski Klub Sportowy „Burza” Rogi.
Wojewódzki Festiwal Piosenki
Celem konkursu jest rozbudzenie aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży, propagowanie czynnego udziału w tworzeniu kultury, wielokierunkowość form pracy twórczej, tworzenie możliwości konfrontacji artystycznej, umożliwienie dzieciom i młodzieży zdobycia pierwszych doświadczeń scenicznych.

Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki