Imprezy

Teatralia
Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych zwany konfrontacjami, stanowi integralną część ”Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach”. Imprezy te są organizowane przez: Gminny Ośrodek Kultury, Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym, oraz Wydział Nauki katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Konfrontacje są imprezą o charakterze konkursowym dla amatorskich zespołów teatralnych działających przy szkołach, domach kultury, parafiach, otwartą dla publiczności.
Targi satyryczne KOGEL-MOGEL
Targi satyryczne „KOGEL-MOGEL” odbywają się od 1994 roku, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Impreza przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy prezentują się w następujących kategoriach: anegdota, wiersz, dialog, monolog, skecz, scenka teatralna, scenka pantomimiczna, scenka śpiewana, kabaret, inne (w karcie zgłoszenia należy podać określenie formy
Gminne zawody w pchaniu taczek
Gminne zawody w pchaniu taczek są organizowane od 2001r. odbywają się we Wrocance bez względu na pogodę. Przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców Gminy Miejsce Piastowe. Głównym celem zawodów jest wyłonienie ośmiu najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować gminę podczas zawodów EURO - PALIO, które odbywają się początkiem września we Włoszech. Poza tym zawody dostarczają dużo dobrej zabawy uczestnikom oraz widzom.
ZAPUSTOWE OSTATKI
Zapustowe ostatki są imprezą o charakterze biesiadnym, organizowanym wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Głowience.
FERYJNY TURNIEJ SIATKÓWKI HALOWEJ
W trakcie ferii Gminny Ośrodek Kultury organizuje dla dzieci i modzieży Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Ferii.  Każdego roku impreza odbywa się w innej miejscowości naszej gminy.
Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej
W czasie ferii Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym zorganizował halowy turniej w piłce nożnej dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy.
Dni Jemenu w Gminie Miejsce Piastowe
Dni Jemenu są imprezą międzynarodową o charakterze kulturalno-rozrywkowym,organizowaną po raz drugi wspólnie z KGW, OSP w Głowience, oraz Stowarzyszeniem Społeczno- Kulturalnym Jemeńczyków w Polsce.
Konkurs piosenki religijnej
Konkurs piosenki religijnej organizowany jest od roku 2002, zarówno dla dzieci, młodzieży oraz osób dorośłych - nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Uczestnicy startują w czterech kategoriach wiekowych: solista, duet, zespół (max 4 osoby), zespoły instrumentalno-wokalne (max 6 osób w zespole).

Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki