Imprezy

Olimpiada wiedzy o wielkich Polakach
Założycielami i pomysłodawcmi Olimpiad o Wielkich Polakach i Teatralii są ks.Paweł Nowogórski csma - kapłan ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła (Księża Michalici) - katecheta Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym i student Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, obecnie Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz Proboszcz Parafii Matki Bożej z Góry Karmel, oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn.
Powiatowy Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej
We wtorek 15 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym odbył się II Przegląd Polskiej Poezji Patriotycznej. Przegląd zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Krośnie.
Turniej Tenisa Stołowego
Celem organizowania turnieju jest: upowszechnianie sportu wśród dzieci, młodzieży i całych rodzin; aktywizacja środowisk wiejskich i mało miasteczkowych posiadających złe warunki materialne do uprawiania sportu; integracja osób niepełnosprawnych z całym środowiskiem sportowym; popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportu możliwej do upowszechniania w każdych warunkach; likwidacja sportowych dyspozycji międzyśrodowiskowych i ich aktywizacja w uprawianiu sportu.
Stoły Wielkanocne
     1 kwietnia, w Niedzielę Palmową w Targowiskach odbył się pokaz stołów wielkanocnych. Była to już III edycja pokazów.
Promocja wybitnych uczniów i pedagogów
Promocja wybitnych uczniów i pedagogów odbywa się w Miejscu Piastowym od 1994 roku. Wyróżnienia są przyznawane na podstawie załącznika do Uchwały Nr 45/66/2000 Zarządu Gminy Miejsce Piastowe z dnia 19 kwietnia 2000 roku.
Bieg im. Ignacego Łukasiewicza
Bieg im. Ignacego Łukasiewicza ZIEMIĄ KROŚNIEŃSKĄ organizowany jest przez Ludowo – Uczniowski Klub Sportowy „Burza” Rogi, Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, Podkarpackie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Rzeszowie, Urząd Gminy Miejsce Piastowe, Starostwo Powiatowe w Krośnie, Skansen Przemysłu Naftowego w Bóbrce.
Konkurs na najładniejszy balkon i ogród w gminie
Konkurs na najładniejszy balkon i ogród w gminie Miejsce Piastowe odbywa się od 2000 roku. Uczestniczyć w nim mogą mieszkańcy gminy.
Wystawa twórczości ludowej
Wystawa twórczości ludowej jest organizowana w celu pokazania mieszkańcom Gminy Miejsce Piastowe oraz innym osobom prac tworzonych przez miejscowych artystów ludowych. Pomaga ona popularyzacji sztuki ludowej, pozwala pokazać miejscowe wyroby artystyczne, oraz odkryć nowe talenty.

Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki