Imprezy

Turniej kół gospodyń wiejskich - Baba liga
Turniej „Baba liga” jest organizowany od 1996 roku. Celem imprezy jest zintegrowanie środowisk kobiecych, upowszechnianie życia kulturalnego w naszej gminie, propagowanie form aktywnego wypoczynku, upowszechnienie twórczości i rękodzieła kół gospodyń, popularyzacja dokonań Kół Gospodyń Wiejskich w środowisku lokalnym, tworzenie możliwości zaprezentowania własnego dorobku szerszym rzeszom odbiorców, oraz przede wszystkim dostarczenie rozrywki wszystkim uczestniczkom.
Przegląd Grup Kolędniczych
Pierwszy Przegląd grup kolędniczych odbył się 11 stycznia 2002 roku, w Domu Ludowym w Niżnej Łące. Przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, nie ma ograniczeń wiekowych. Uczestnicy są podzieleni na dwie kategorie: do lat 18 i druga powyżej 18 lat. Każda grupa kolędnicza przedstawia swój program w czasie 20 minut. W jednej grupie może znaleźć się maksymalnie 10 osób.
Święto Niepodległości
Dzień 11 listopada 1918 roku jest bardzo ważny dla Europy i Polski. Po podpisaniu przez Niemcy rozejmu w lasku Compiégne pod Paryżem nastąpił koniec I wojny światowej. Polska po 123 dniach niewoli narodowej i zrywów powstańczych odzyskała niepodległość. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową, a dzień ten został ustanowiony Świętem Niepodległości Polski.
Konkurs Wielkanocny
Gminny Konkurs Wielkanocny organizowany jest od 2004 roku. Przeznaczony jest dla mieszkańców gminy Miejsce Piastowe. Uczestniczyć może każdy bez względu na wiek gdyż prace są wystawiane w 3 grupach wiekowych: I) do lat 10; II) 10 – 15 lat; III) powyżej lat 15.
Gminny Rodzinny Turniej Unihoca
I Gminny Rodzinny Turniej Unihoca odbył się 12 kwietnia 2002 roku. Został zorganizowany przez Gminny Ośrodek kultury przy współudziale Szkoły Podstawowej w Rogach, która udostępniła niezbędny sprzęt. Turniej odbywa się co roku w Domu Ludowym w Rogach. Przeznaczony jest dla mieszkańców gminy (całych rodzin).
Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych Podkarpacia BALMUZ
I Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych Podkarpacia „BALMUZ” odbył się 27.02.2000 roku w Sali Domu Kultury w Miejscu Piastowym. „Balmuz” jest kontynuacją Melobali organizowanych wcześniej przez Zakładowy Dom Kultury w Równem.
Lato z Domem Kultury
„Lato z Domem Kultury” organizowane jest od 1995 roku. W ramach imprezy instruktorzy odwiedzają dzieci w poszczególnych miejscowościach gminy tj. w: Wrocance, Głowience, Łężanach, Widaczu, Rogach, Targowiskach.
Konkurs ekologiczny
Konkurs ekologiczny pierwszy raz został zorganizowany w 1995 roku. Przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Miejsce Piastowe.

Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki