ŚNIEGULINKI

Gruba warstwa śniegu i piękna słoneczna pogodna sprawiły, że możliwe było przeprowadzenie tradycyjnego już konkursu rzeźby śniegowej.

 

Kiedy planowaliśmy konkurs sprawy nie wyglądały za dobrze, bo tydzień wcześniej panowała odwilż. Z tego względu konkurs miał być przeprowadzony w innej formie-masa solna. Szczęśliwie dla nas, że tuż przed rozpoczęciem ferii w naszym województwie, spadło dużo śniegu.

13 lutego przy Zagrodzie Etnograficznej uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ulepili śniegowe figury. Było Nas 21 osób. Podzieliliśmy się na 7 grup.

 

Najpopularniejszym tematem prac okazały się tradycyjnie bałwany. Piękne dwa ulepione bałwany zapewniły zwycięstwo grupie w składzie: Marlena Rygiel, Daria Zajdel, Kamil Turek oraz Maciej Jurczak. Drugie miejsce zajęła drużyna Oli Łoś, a trzecie drużyna Natalii Sajdak.

 

Na rozdanie nagród i odpoczynek udaliśmy się do naszej świetlicy. Nagrody „walentynkowe” ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Jedna z nich przypadła naszemu gościowi, który przybył podziękować za piękne rzeźby wokół Zagrody-Janinie Gołąbek.

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki