ROZALIADA

ROZALIADA 2012

15 sierpnia 2012 roku odbył się we Wrocance festyn Rodzinny pod nazwą ROZALIADA. Tego typu impreza bezalkoholowa to już trzecia z rzędu organizowana od 2010 roku. Organizatorem było Stowarzyszenie "Nasza Wrocanka". Oczywiście w organizację włączyły się również: Zespół Charytatywny działający przy parafii, OSP, Gmina Miejsce Piastowe, GOK oraz Starostwo Powiatowe w Krośnie na czele z panem wicestarostą Andrzejem Guzikiem. Sponsorów było wielu i to nie tylko różne instytucje, ale i osoby prywatne, które przekazały na "wędkę szczęścia" różne przedmioty, nawet fotelik do komputera.

Mieszkańcy Wrocanki oraz z okolicznych miejscowości mieli więc okazję "powędkować" "łowiąc różne fanty", ponadto posmakować ekologicznych wytworów domowych oraz gulaszu z kotła, kiełbasek z rożna, wspaniałych ciast i nie tylko. Dzieci brały udział w konkursach rysunkowych, sportowych pod hasłem „Lato z Domem Kultury”. Mogły także oglądnąć pokazy strażackie, obejrzeć samochód policyjny, karetkę pogotowia, pojeździć konikami, pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni czy też poskakać na trampolinie. Czas umilały także utalentowane muzycznie Weronika i Wiktoria Lechowicz, które śpiewały i tańczyły. Atrakcji było wiele.

Pani Kasia Filus zaprezentowała swoje wytwory w postaci aniołków z masy solnej, które pięknymi barwami i kształtami przyciągały oko. Ponadto przychodząc na imprezę można było skorzystać z bezpłatnego upiększenia w postaci malunku na twarzy, tatuażu na ręce czy też pomalowania paznokci. Bardziej ambitni i cierpliwi mogli oglądnąć wystawy fotograficzne i rysunkowe. Wystarczyło tylko wyjść z domu i przyjść na plac koło Domu Ludowego, aby usłyszeć telewizyjny głos pana Leszka Zajdla, który zachęcał do skorzystania z różnych atrakcji. Mimo "angielskiej" pogody wielu tak zrobiło i przyszło zabawić się, łącząc możliwość wsparcia finansowego naszego Stowarzyszenia z ciekawym spędzeniem wolnych chwil w gronie mieszkańców wioski pod "łaskawym okiem" naszej patronki wsi, którą jest Święta Rozalia, od której imienia pochodzi nazwa imprezy, no i oczywiście za poparciem naszego księdza proboszcza, który bardzo zachęca do tego typu formy rozrywki rodzinnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy, szczególnie szefowej Stowarzyszenia- Ani, która "dwoiła i się i troiła", aby wszystko "zostało dopięte na ostatni guzik". Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy, którzy postanowili wyjść na chwilę z domu i skorzystać z tego, co zaoferowało Stowarzyszenie "Nasza Wrocanka".

Tekst: Małgorzata Baran

Foto: Patrycja Kafel i Feliks Braja

 

1 2 3 >

Podstrony artykułu:

1) ROZALIADA
2) ROZALIADA 2013
3) ROZALIADA 2018


Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki