KONCERTY ŚWIĄTECZNE W DNIU TRZECH KRÓLI

W roku 2014 do kalendarza imprez organizowanych na terenie gminy, wprowadzona została nowa propozycja programowa – koncerty świąteczne orkiestry dętej Gminy Miejsce Piastowe z okazji święta Objawienia Pańskiego. W kolejnych latach koncerty organizowane będą w kościołach parafialnych w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. Pierwszy z cyklu koncert świąteczny odbył się w Głowience.

 

Uroczysta atmosfera i podniosły nastrój towarzyszył świątecznemu koncertowi orkiestry dętej, który odbył się 6 stycznia w Kościele Parafialnym w Głowience.

Koncert składał się z dwóch części, świątecznej w której wykonane zostały kolędy i pastorałki, oraz z części drugiej karnawałowej, która była swoistym podróżowaniem muzycznym po różnych krajach. W tej części dominowały utwory taneczne i karnawałowe, w której królowała  muzyka  Jacoba de Haana, Kurta Sorbona, Henrryego Manciniego, po zespół Europe. Z Orkiestrą wystąpiła również Katarzyna Chorzępa, wykonała utwór z repertuaru Europe „The Final Countdown”. Publiczność podziękowała wykonawcom licznymi brawami. Organizatorem koncertu byli:, Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, Zarząd Orkiestry Dętej w Miejscu Piastowym, Rada Sołecka i Rada Parafialna w Głowience. Kolejny koncert za rok planowany jest we Wrocance.

 

Podstrony artykułu:Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki