WIDACKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2015 r w Widaczu odbyła pierwsza edycja Widackiego Biegu Niepodległości. Nowa impreza sportowa została powołana do życia z inicjatywy radnego Radosława Sidora, który był jednocześnie dyrektorem sportowym biegu. Bieg odbył się na dystansie 5,6 kilometra i wiódł z Widacza przez Targowiska z metą przy widackim amfiteatrze. W pierwszej edycji biegu wystartowało 114 biegaczy, co przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, zabrakło nawet numerów startowych, na szczęście szybko udało się przygotować dodatkowe 14 i o godzinie 11:05 biegacze ruszyli na trasę biegu. Po zaledwie 18 minutach i 43 sekundach, jako pierwszy na mecie zameldował się Marcin Niezgoda, z czasem 24 minut i 37 sekund na metę dotarła pierwsza pani Kinga Kasprzycka. Bieg zakończyli jako ostatni Andrzej Trygar oraz Małgorzata Smerecka z czasem 40:13. Impreza przebiegła w bardzo radosnej i sympatycznej atmosferze. Święto Niepodległości w Gminie Miejsce Piastowe zainaugurowane zostało na sportowo. Dla zawodników przygotowane zostały okolicznościowe dyplomy i puchary, pierwszych 70 zawodników, którzy dotarli na metę otrzymało również okolicznościowe medale. Odbyło się także losowanie upominków wśród wszystkich zarejestrowanych i biorących udział w zawodach. Nagrodę specjalna dla zwycięzcy biegu w postaci tableta, ufundowała posłanka na Sejm RP Joanna Frydrych. Restauracja Posmakuj, jeden ze sponsorów biegu, ufundowała talony na obiady, rozlosowane wśród biegaczy, zapewniła poczęstunek w postaci posiłku regenerującego dla wszystkich uczestników zawodów oraz nagrodę dla najlepszej grupy kibiców. Nagroda ta trafiła do gimnazjalistek ze społecznego gimnazjum w Targowiskach. Nagrody dla biegaczy wręczali: Joanna Frydrych posłanka na Sejm RP, przewodniczący Rady Gminy Wiktor Skwara, wójt Marek Klara. Sponsorami I edycji biegu byli:

Restauracja Posmakuj, firma Glasmark, Provident, Millennium Bank, Hotel Nafta Krosno, SOS Ambulans. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy i liczymy na was w roku przyszłym. Organizatorami Widackiego Biegu Niepodległości byli: Gmina Miejsce Piastowe, Gminny Ośrodek Kultury, Rada Sołecka Wsi Widacz. Wszystkich zadowolonych, zapraszamy za rok.

WYNIKI KLASYFIKACJI GENERALNEJ:

WYNIKI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH:

Podstrony artykułu:Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki