Konkurs na najładniejszy balkon i ogród w gminie

Konkurs na najładniejszy balkon i ogród w gminie Miejsce Piastowe odbywa się od 2000 roku. Uczestniczyć w nim mogą mieszkańcy gminy.

Składa się on z trzech kategorii:
 • ogród (zgłoszenia dotyczą całej ciekawej aranżacji ogrodu)
 • detal ogrodowy (oceniany jest fragment ogrodu może to być skalniak, altana, rabata, grupa drzew, żywopłot, pnącza, itp.)
 • balkon (oceniana jest ciekawa kompozycja zieleni, kwiatów na balkonie lub tarasie).
Konkurs przebiega w IV etapach:
 • I. Ogłoszenie konkursu.
 • II. Ocena. Specjalnie powołana komisja dokonuje oględzin zgłoszonych ogrodów, detali i balkonów w trzech terminach. Uczestnik wybiera najkorzystniejszy dla niego termin z trzech proponowanych i zaznacza go na karcie zgłoszenia.
 • III. Rozstrzygnięcie. Po dokonaniu oględzin wszystkich zgłoszonych obiektów komisja dokonuje wyboru najładniejszych.
 • IV. Wystawa. Organizator przygotuje po konkursową wystawę, która jest prezentowana podczas Dożynek Gminnych, oraz w galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym.
Komisja ocenia ogólne wrażenie artystyczne, kolorystykę, kompozycje kwiatów, pomysłowość i oryginalność oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Regulamin

Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, uczestnikami mieszkańcy gminy ( konkurs nie obejmuje firm). Konkurs składa się z trzech kategorii: ogród, balkon, detal ogrodowy.

Warunki uczestnictwa:
 1. Ogrody, balkony i detale ogrodowe, zlokalizowane na terenie giny zgłaszają ich właściciele.
 2. W konkursie mogą brać udział mieszkańcy gminy Miejsce Piastowe bez żadnych ograniczeń wiekowych.
 3. W kolejnej edycji konkursu nie są brane pod uwagę elementy ogrodów nagrodzone we wcześniejszych edycjach konkursu. Nagradzane wcześniej osoby mogą brać udział zgłaszając się w innych niż dotychczas kategoriach konkursowych. Punkt ten dotyczy zdobywców I i II miejsc we wcześniejszych edycjach. Kolejny raz w tej samej kategorii można brać udział po upływie dwóch lat od zdobycia nagrody.
 4. Zgłoszenie do konkursu jest jednocześnie wyrażeniem zgody zgłaszającego na wejście komisji na teren posesji.
Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane w filiach we wszystkich miejscowościach gminy, oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w miejscu Piastowym.

Można je przesyłać:
 • faksem na nr 43 530 74,
 • na adres e-mail: gokmpiastowe@wp.pl,lub
 • pocztą na adres: Gminny Ośrodek Kultury, ul. Dukielska 2b, 38-430 Miejsce Piastowe.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 43 530 74.

Organizator zastrzega sobie prawo do rozstrzygnięcia wszelkich kwestii spornych, fotografowania i opublikowania wykonanych podczas oceny zdjęć ogrodów, ostatniej interpretacji regulaminu.

Podstrony artykułu:Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki