Konkurs kolęd i pastorałek

Konkurs kolęd i pastorałek pierwszy raz odbył się 17.12.1997 roku. Przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenu województwa.
Został podzielony na cztery kategorie: solista, duet, zespół, zespół instrumentalno-wokalny (max 6 osób).

Wydzielone są także kategorie wiekowe:

  • do 7 lat
  • od 7 do 10 lat
  • od 10 do 14 lat
  • powyżej 14 lat
  • chóry
  • zespoły instrumentalno - wokalne

Celem konkursu jest promocja i kultywowanie tradycji kolędniczych związanych z tradycją regionu, oraz wymiana doświadczeń artystycznych w atmosferze radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto Gminny Ośrodek Kultury poprzez tą imprezę propaguje czynny udział w tworzeniu kultury i rozbudzeniu aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży.

Jury ocenia ogólny wyraz artystyczny dobór repertuaru do możliwości wiekowych i wokalnych wykonawcy, oryginalność prezentacji i wykonania utworu, umiejętność wykorzystania naturalnych predyspozycji wykonawcy.

Regulamin

Każdy z uczestników śpiewa dwie dowolnie wybrane kolędy lub pastorałki. W przypadku występów z podkładem muzycznym dopuszczalny jest tylko i wyłącznie półplaybeck nagrany na nośnikach CD w formacie "audio". Uczestnicy są proszeni o przygotowanie dobrych technicznie podkładów muzycznych. Czas prezentacji nie powinien przekraczać 10 minut.

Karty zgłoszeń przesyłane są do Gminnego Ośrodka Kultury: ul. Dukielska 2b, 38-430 Miejsce Piastowe do dnia 4 stycznia 2010 roku.
Karty można też przesłać faxem na nr (013) 43 530 74 oraz na adresy internetowe: gokmpiastowe@op.pl, gokmpiastowe@wp.pl, gokmpiastowe@interia.pl.

Dokładne informacji o konkursie oraz o dokładnych terminach przesłuchań udzielane są pod numerem telefonu: (013) 43 530 74.

Wszelkie kwestie sporne rozstrzyga wyłącznie organizator, zastrzega on sobie również prawo do zmiany regulaminu oraz ostatecznej jego interpretacji. Uczestnicy dojeżdżają na koszt własny lub instytucji delegującej.

Jurorzy zastrzegają sobie prawo dopuszczenia do finału max 20 prezentacji - po 4 z każdej grupy wiekowej oraz 4 wg własnego uznania niezależnie od kategorii i grupy wiekowej.


 

Podstrony artykułu:Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki