Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych MINI-ART

I Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych MINI-ART odbył się 06.11.1993 roku. Organizowany jest corocznie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Uczestnicy są podzieleni na dwie grupy wiekowe 7-14 lat i powyżej 14 lat.

Przegląd ma formę konkursu, którego celem jest: upowszechnianie sztuki, popularyzacja różnych form życia kulturalnego, umożliwienie młodym ludziom zdobycia doświadczeń scenicznych, konfrontacji osiągnięć i możliwości amatorskich zespołów artystycznych, integracja środowiska twórców-amatorów, doskonalenie kadry instruktorskiej, wzajemna wymiana doświadczeń. 

 

                                           MINI ART 2006

   Impreza odbyła się w dniu 1 grudnia 2006 r.w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym.

Jury przglądu w składzie: Henryk Wichniewicz - przewodniczący,
członkowie: Kamila Ziemiańska-Staniek i Małgorzata Machnik po obejrzeniu 21 prezentacji artystycznych w kategoriach: taniec, muzyka, teatr, postanowiło przyznać:

1. W kategorii TANIEC:

- NAGRODĘ GŁÓWNĄ dla zespołu "Gabi" z Ośrodka Kultury w Dukli, za prezentację taneczną pt: "DYSONANS"

- WYRÓŻNIENIE - / 7-14 lat / dla zespołu "Gag" ze SP w Turzym Polu, za prezentację taneczną pt: "PRACOWITE KRASNOLUDKI"

- WYRÓŻNIENIE - / pow. 14 lat / dla zespołu "Omega" z Chorkówki, za "Układ taneczny"

Przyznano także wyróżnienie specjalne dla solistki zespołu "Omega".

2. W kategorii MUZYKA:

- przyznano NAGRODĘ GŁÓWNĄ dla zespołu muzycznego "Song" z Publicznego Gimnazjum w Krościenku Wyżnym,

-  WYRÓŻNIENIE dla zespołu muzycznego "ROQI" ze Społecznego Gimnazjum w Rogach


3. W kategorii TEATR:

- NAGRODĘ GŁÓWNĄ dla Szkolnego Teatru Lalki i Aktora ze SP w Turzym Polu za spektakl: "Pewna wiadomość".

-  WYRÓŻNIENIE dla Teatru "Bambotela" ze SP we Wrocance, za przedstawienie "Bajka o tekturowym miasteczku". (grupa młodsza)

-  WYRÓŻNIENIE dla Teatru "Bambotela" ze SP we Wrocance, za przedstawienie: "Jak dwie Wisełki z flisakami wędrowały". (grupa starsza)

- przyznano również NAGRODĘ SPECJALNĄ za osobowość sceniczną dla Patrycji Filus.

Mini-Art przebiegał w miłej atmosferze. Poziom przeglądu Jury oceniło jako wysoki. Wszytkim uczesnikom zostały wręczone upominki, oraz dyplomy za udział. W prezentacjach wzięło udział łącznie prawie 300 uczestników.


-------------------------------------------------------------------------------------

                  XV Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych

                                         MINI ART 2007

 Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się jubileuszowa edycja przeglądu MINI-ART. Ponad 360 uczestników wzięło udział w rywalizacji o nagrody główne i wyróżnienia, jakie można było zdobyć w trzech kategoriach: taniec, muzyka i teatr, prezentując w piątek 23 listopada swoje osiągnięcia artystyczne.
Rywalizacja była duża, a i poziom znacznie odbiegał od ruchu amatorskiego. Zdaniem jury wiele zespołów z dużym powodzeniem mogłoby stawać w szranki z zawodowcami, gdyż poziom ich prezentacji cechował pełen profesjonalizm, doskonała technika, opanowanie na scenie i, jak można to było zauważyć, radość płynąca z możliwości zaprezentowana swojego dorobku artystycznego licznie zgromadzonej publiczności. Przekłamaniem nie będzie tu stwierdzenie, że sala pękała w szwach, gdyż były momenty, kiedy na sali brakowało miejsc i to nie tylko siedzących.
Uczestnicy prezentowali się w dwóch grupach wiekowych: do 14 lat i powyżej 14 lat oraz wspomnianych już trzech kategoriach artystycznych: taniec, muzyka i teatr.
Jurorzy zgodnie przyznali:
NAGRODY GŁÓWNE:
- Szkolnemu Teatrowi Lalki i Aktora z Turzego Pola (grupa młodsza kat. teatr)
- Zespołowi ORFF BAND z Lubatowej (grupa młodsza kat. muzyka)
- Grupie SMYK z Ustrzyk Dolnych (grupa młodsza kat. taniec)
- Zespołowi SONG z Krościenka Wyżnego (grupa starsza kat. muzyka)
- Zespołom GABI z Dukli i CRAZY DANCE z Krosna (grupa starsza kat. taniec)
WYRÓŻNIENIA otrzymały zespoły: CZERWONE KAPTURKI z Widacza, SZKOLNY TEATR MUZYCZNY z Tylawy, SKRZATY z Łężan, DZIECIĘCY ZESPÓŁ TANECZNY z Górek, GEST z Grabownicy Starzeńskiej, FABIENNE i CHICE z Jedlicza.
Wyniki ogłosił przewodniczący jury Henryk Wichniewicz i, co w tym wszystkim najwspanialsze, ocena jurorów pokryła się z typami publiczności. Po konkursie rozmawiałem z uczestnikami oraz osobami, które oglądały wszystkie prezentacje i wszyscy zgodnie „podpisują” się pod werdyktem jury. Zadowolenie, zarówno występujących jak i oglądających, jest mobilizujące dla Gminnego Ośrodka Kultury do organizowania takich właśnie konkursów.

 

Podstrony artykułu:Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki