Gminny Ośrodek Kultury

Historia działalności kulturalnej w Miejscu Piastowym
Początki ożywienia kulturalnego w Miejscu Piastowym, sięgają roku 1890 i są wynikiem założenia przez księdza Bronisława Markiewicza Zakładu Wychowawczego w 1892 roku. Wraz z założeniem zakładu dotarli do tej miejscowości ludzie, o dużym poziomie intelektualnym szerszych – w porównaniu z rdzennymi mieszkańcami wsi – horyzontach myślowych. Zakład skupiał sieroty z różnych stron kraju, a celem założyciela było przygotowanie ich do różnych zawodów.
Ważniejsze imprezy
Filie GOK
Filie są zlokalizowane w poszczególnych miejscowościach gminy Miejsce Piastowe: Głowience, Łężanach, Niżnej Łące, Rogach, Targowiskach, Widaczu, Wrocance, Zalesiu. Są integralna częścią Gminnego Ośrodka Kultury. Realizują jego założenia uwzględniając miejscowe potrzeby (środowisko lokalne).
Współpraca międzynarodowa
Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym rozpoczął w 1999 roku realizację projektu „Bliżej Unii Europejskiej”. Była to pierwsza impreza o zasięgu międzynarodowym zorganizowana przez nasz Ośrodek.
Galeria zdjęć archiwalnych
Nagrody i wyróżnienia
Materiały prasowe

Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki