SERWATKOWE SMAKI-POTAŃCÓWKA PRZY ZAGRODZIE

W niedzielę 4 sierpnia na placu przy Zagrodzie Etnograficznej w Rogach odbyła się impreza pod nazwą „Festiwal serwatkowych smaków i lokalnych tradycji”, zorganizowana przez Lokalną Grupę Działania „Kraina Nafty” w ramach projektu pod nazwą współfinansowanego ze środków FPPRTE- NGO/JST, w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Festiwal organizowany był w formie imprezy towarzyszącej, organizatorem głównej imprezy Potańcówka przy Zagrodzie był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Celem głównym imprezy było popularyzowanie muzyki i pieśni ludowej oraz lokalnych i tradycyjnych produktów, w tym z serwatki.

 

Podczas imprezy promowane były SERWATKOWE SMAKI przygotowane przez członków klastra „Serwatkowa Kraina”, były to tradycyjne, ekologiczne wędliny, pieczywo i ciasteczka na serwatce, można było także degustować potrawy kuchni regionalnej przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Rogów, Głowienki i Niżnej Łąki.

 

Imprezie towarzyszyły prezentacje i warsztaty rękodzieła ludowego. Uczestników imprezy bawiły występy zespołów ludowych z obszaru LGD „Kraina Nafty”: Rogowice, Kapela Pogórzanie, Szarotka z Duki, Łęczanie z Łęk Dukielskich, zespół śpiewaczy z Piotrówki, Kapela Piasty, gościnnie wystąpiła także kapela ludowa i zespoły śpiewacze z Osikova ze Słowacji. Wspaniałym uzupełnieniem występów zespołów ludowych były prezentacje wokalne młodych solistów ze studia piosenki działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym. Miłym akcentem spotkania było przekazanie przez starostę Osikova Stanislava Birośa wiceprezesowi SMWR Markowi Klarze podziękowań i okolicznościowego pucharu z okazji pięcioletniej rocznicy podpisania umowy o współpracy pomiędzy Rogami i Osikovem.

Impreza zakończyła się potańcówką przy dźwiękach kapel Piasty i Osikovianie.

 

Podstrony artykułu:

1) SERWATKOWE SMAKI-POTAŃCÓWKA PRZY ZAGRODZIE
2) ŚWIĘTO PIEŚNI 2015
3) ŚWIĘTO PIEŚNI 2016
4) ŚWIĘTO PIEŚNI 2017
5) FESTIWAL PRZY ZAGRODZIE 2018


Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki