Orkiestra Dęta Miejsce Piastowe

KONCERT 120 LECIA
Historia Orkiestry Dętej
Ksiądz Bronisław Markiewicz w roku 1895 sprowadził nauczyciela muzyki aby zorganizował orkiestrę. Pierwsze lekcje odbywały się na plebani w refektarzu obok kancelarii, w czasie późniejszym wybudowano specjalną altanę obok plebani.
Galeria zdjęć historycznych
W galerii zdjęć historycznych prezentowane są zdjęcia orkiestry dętej jakie zachowały się w naszych archiwach. Na zdjęciach tych można zobaczyć najstarsze, początkowe składy orkiestry.
Galeria zdjęć współczesnych
W katalogu zamieszczone zostały aktualne zdjęcia orkiestry z koncertów, jak również zdjęcia plenerowe. 
Dyrygenci orkiestr dętych
Podczas ponad 100-letniej działalności orkiestry przewinęło się wielu dyrygentów, którzy tworzyli historię zespołu. Swoją pracą przyczyniali się do podnoszenia poziomu artystycznego orkiestry, która dzięki ich zaangażowaniu osiągała znaczne sukcesy. W katalogu wymienieni są wszyscy kapelmistrze od początku jej powstania.
Obecny skład orkiestry
Ponad 100-letnią działalność orkiestry zawdzięczać należy bezinteresownemu zaangażowaniu muzyków. Przez szeregi wszystkich zespołów, od powstania do czasu obecnego przewinęło się ponad 300 wartościowych ludzi, społeczników, osób świeckich i duchownych. Wśród nich było wielu takich, którzy w orkiestrze spędzili ponad 50 lat. W zestawieniu poniżej zamieszczamy skład osobowy orkiestry w roku 2006 - jubileuszowym.
Multimedia
W katalogu znajdują się nagrania i filmy orkiestry dętej. Pochodzą one z różnych imprez, koncertów i przeglądów.
Jubileusz 111-lecia Orkiestry
Kiedyś całej Polsce Halina Kunicka zaśpiewała "...Jest w orkiestrach dętych jakaś siła,a to było tak.." Ta siła w naszej orkiestrze trwa już od 111 lat, bo tyle lat mija od chwili, gdy do zapadłej biednej galicyjskiej wsi Miejsce przyjeżdża nowy proboszcz, nikomu szerzej nieznany, skromny ksiądz Bronisław Markiewicz. Człowiek o szerokich horyzontach, wielkim zaangażowaniu społecznym, człowiek, od którego rozpoczyna się nasza histoia.  
12>

Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki