Zespoły artystyczne

ZESPÓŁ DREAMS
Zespół DREAMS tworzy 6 osób które fascynują się rożnymi stylami muzyki takimi jak blues, rock, reagge, pop, jazz. Poprzez wieloletnie doświadczenia na różnych scenach (ponad 20 lat na rynku muzycznym) zespół wypracował swój oryginalny styl i brzmienie.
ZESPÓŁ MUZYCZNY RYTM
Zespół muzyczny Rytm, istnieje na rynku muzycznym ponad dwadzieścia pięć lat, od ponad 15 lat działa przy naszym Domu Kultury.
KAPELA 50 PLUS
Kapela 50 Plus, jest kolejnym zespołem artystycznym, działającym pod auspicjami Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym. Powstała wiosną 2013 r.
ZESPÓŁ GROOVINSCY
Historia zespołu sięga roku 2005, a jego założycielami byli współpracujący ze sobą od wielu lat muzycy: Zbyszek Mazur, Janusz Ciereszyński i Wojciech Krężałek. Dołączył do nich saksofonista Błażej Ziemiański. Od samego początku Groovinscy działają przy Gminnym Ośrodku Kultury. 
MAŻORETKI-BLACK STARS
Pomysł utworzenia grypy tanecznej - mażoretek, dla potrzeb naszej orkiestry dętej zrodził się wiele lat temu. Musiało jednak minąć trochę lat, by wreszcie marzenie stało się rzeczywistością.
ZESPÓŁ ŚPIEWACZY WROCANIANKI
Zespół śpiewaczy Wrocanianki powstał w 2009 roku, pomysł powołania zespołu zrodził się podczas jednego ze spotkań KGW, na którym ówczesna przewodnicząca Krystyna Wyżkiewicz poddała myśl utworzenia zespołu śpiewaczego.
ZESPÓŁ ŚPIEWACZY ROGOWICE
Zespół "Rogowice" powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Wsi Rogi dla uświetnienia I Biesiady Rogowskiej w styczniu 2000 roku. W jego skład wchodzą mieszkańcy wsi Rogi, zaliczający się do grupy etnograficznej "Pogórzan".
KAPELA LUDOWA POGÓRZANIE
W roku 2005, powstała w Głowience sześcioosobowa kapela ludowa, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Miejscu Piastowym. Kapela przygrywa także zespołowi tańca ludowego Pogórzanie.  
123>

Zobacz także

Zespół Tańca Ludowego POGÓRZANIE
Zespół Tańca Ludowego „Pogórzanie” powstał w 1973 roku, z inicjatywy młodzieży skupionej w Związku Młodzieży Wiejskiej w Głowience, która przygotowywała się do święta plonów – dożynek, w których organizację włączyła się przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Adela Kolanko.
Orkiestra Dęta Miejsce PiastoweUżywamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki