KAPELA 50 PLUS

Kapela 50 Plus, jest kolejnym zespołem artystycznym, działającym pod auspicjami Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym. Powstała wiosną 2013r., w Chorkówce. Inicjatorami powstania zespołu są trzej wieloletni przyjaciele, którzy z muzyką związani są od zawsze, a którzy chodzili do jednej klasy w krośnieńskim ogólniaku i tam też grali w szkolnej orkiestrze.

Po latach, gdy znów mają więcej wolnego czasu, ponownie rozgorzała w nich miłość do wspólnego muzykowania i tak to się zaczęło. Nazwa „Kapela 50 Plus” wynika z wyznawanej maksymy, że aktywnym powinno się być zawsze, nawet po upływie określonego wieku i że każdy powinien robić to, co potrafi najlepiej. W dniu 24 maja 2014r. podczas XIII Podkarpackiego Festiwalu Seniorów, organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, w grupie zespołów wokalno – instrumentalnych Kapela „50 PLUS” została laureatem Festiwalu i otrzymała kwalifikacje do Przeglądu Ogólnopolskiego, który odbył się we wrześniu 2014 r. w Bydgoszczy, gdzie kapela otrzymała wyróżnienie.

Po kilku latach działalności na terenie gminy Chorkówka, członkowie zespołu postanowili przejść wraz z całym składem i z zachowaniem przyjętej nazwy zespołu do Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym. I tak od grudnia 2016 roku kapela „50 plus” działa na terenie Gminy Miejsce Piastowe, a swoją siedzibę ma w Głowience, gdzie ćwiczy swój kunszt muzyczny w każdy wtorek miesiąca. Posiada szeroki i różnorodny repertuar polskich przebojów lat 60 i 70, sięgając do starych i sprawdzonych przebojów lekkich łatwych i przyjemnych, według zasady „dla każdego coś miłego”. Kierownikiem zespołu jest Jan Stasiowski, natomiast szefem artystycznym i jednocześnie prowadzącym koncerty Jerzy Guzik.

Zespół swój kunszt muzyczny podnosi na coraz wyższy poziom w sali domu ludowego w Głowience. Ze względu na różnorodny charakter repertuaru, kapela występuje na licznych imprezach organizowanych zarówno na terenie gminy Miejsce Piastowe, jak i poza gminą. Zawsze podczas koncertów cieszy się dużym uznaniem publiczności nie tylko dzięki granym utworom: lekkim łatwym i przyjemnym, ale przede wszystkim jest to zasługa ich kunsztu muzycznego i bardzo wysokiego poziomu wykonywanych utworów. I oby tak dalej.

Skład kapeli 50 plus:

Beata Kludacz-solistka

Agata Wilusz-solistka

Zachariasz Jupowicz – gitara basowa

Ryszard Błażejowski – gitara, śpiew

Adam Grzegorczyk – perkusja

Jan Preisner – trąbka

Jan Stasiowski - saksofon, klarnet (kierownik kapeli)

Jerzy Guzik – akordeon, śpiew

 

 

 

 

 ŻYCIE PO PIĘĆDZIESIĄTCE

 MAŁY KWIATEK

 NIE WOLNO MI

 LUNA SPAGNOLA

 

 

 

 ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

  

 

 

 

 Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki